Artisokas 01

Šių metų gegužės 1 d. Krakiuose (Kėdainių raj.) jau ketvirtą kartą įvyko Respublikinis festivalis-konkursas „ARTiŠOKas“, kuris subūrė gausų būrį šokio meno mylėtojų iš visos Lietuvos.

Šventės ir varžybų dvasia šiemet apjungė įvairių kategorijų ir amžiaus grupių šokių kolektyvus iš Kėdainių, Vievio, Telšių, Joniškio, Vadoklių, Šeduvos, Liūdynės, Kalvarijos, Raseinių bei Zarasų. Renginys dar kartą patvirtino, jog šokis – tai universali saviraiškos forma, kuri suartina žmones, puoselėja kūrybiškumą bei bendruomeniškumą.

Festivalio-konkurso metu skambėjo ir pulsavo įvairių stilių muzika, kurią papildė spalvingi ir energingi šokiai – žiūrovai turėjo progą mėgautis gatvės, liaudies, modernaus bei klasikinio šokio interpretacijomis. Visi dalyviai buvo vertinami kompetentingos komisijos, kuri paskirstė prizines vietas pagal pasirodymų meninį lygį ir originalumą. Kaip ir kasmet, žiūrovai galėjo prisidėti prie šventės vertinimo proceso – jų balsais išrinktas labiausiai patikęs šokis. 2024 metų festivalio dalyviai taip pat balsavo už „artišokiškiausią“ šokį – šį ypatingą titulą gavo kūrinys, kuris geriausiai atspindėjo festivalio dvasią, kūrybiškumą ir idėjinį savitumą. Be pagrindinių prizinių vietų, komisija skyrė ir dvi papildomas nominacijas – „Artistiškiausias šokis“ ir „Originaliausias šokis“.

Untitled 1 02

Didžiuojamės galėdami pranešti, kad Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių grupė „Mėta“ (vadovė Skaidrė Vanagaitė) šiame konkurse pasiekė išties puikių rezultatų ir tapo vienais iš ryškiausių renginio dalyvių. Moderniojo šokio kategorijoje atliktas šokis „Aukso dulkės“, skirtas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio metams paminėti, ne tik pelnė aukščiausią – I vietą, bet ir gavo komisijos pripažinimą kaip „Originaliausias šokis“. Šis kūrinys išsiskyrė subtilia menine kalba, emociniu gilumu ir išradingu choreografiniu sprendimu. Tuo tarpu gatvės šokio kategorijoje pristatytas dinamiškas, energija trykštantis kūrinys „Trys“ buvo įvertintas garbinga II vieta – šis šokis žavėjo ritmingumu, tikslumu bei šiuolaikišku choreografiniu braižu.

Šie laimėjimai dar kartą patvirtina, kad Zarasų krašto jaunieji šokėjai geba įtaigiai ir kūrybingai perteikti šiuolaikinio šokio kalbą, o profesionalus vadovės S. Vanagaitės indėlis į šokio meno ugdymą, jaunimo motyvaciją ir meninės raiškos puoselėjimą yra neabejotinas. Dėkojame organizatoriams už prasmingą renginį, o Zarasų kultūros centro kolektyvui „Mėta“ linkime neišsenkančios kūrybinės energijos, sėkmingų pasirodymų ateityje ir naujų įkvepiančių pergalių!