TeddysChristmas 670x250 Main

Gruodžio 16 d. 17 val. Zarasų kultūros centre

Filmas visai šeimai „Meškio Tedžio Kalėdos” – apie stebuklus, kurių visi taip laukiame

Mažą miestelį apgaubia pasakiška Kalėdų dvasia. Ore tvyro žiemos stebuklų ir magijos jausmas, visi gyventojai skuba į kalėdinę mugę, kurioje - pats tikriausias prieššventinis chaosas. Gražiausių metų švenčių laukia ir mažoji mergaitė Mirijan. Ji kartu su savo mažuoju broliuku, mama ir tėčiu seniai pasipuošė eglutę, tuoj atvažiuos močiutė ir senelis ir jie visi kartu sės prie stalo šventinės vakarienės, o tada prasidės patys tikriausi burtai! Paskutinę minutę Mirijan mama pasiunčia mergaitę į parduotuvę riešutėlių, mat juos suvalgė mažasis broliukas, o be jų burtai – neįmanomi!

Pakeliui iš parduotuvės Mirijan dėmesį patraukia kalėdinė loterija. Šalia daugybės žaislų, kuriuos galima laimėti, mergaitė pamato tai, apie ką svajojo visą savo gyvenimą - miela minkštutėlį pliušinį  meškiuką! Jų aklys susitinka, Mirijan visiškai tikra -  jis GYVAS! Jeigu meškiukas Tedis galėtų gyventi kartu su ja, ji būtų pati laimingiausia mergaitė visame pasaulyje, bet ... ne viskas taip paprasta! Pasirodo  Tedis turi kitų svajonių – jis norėtų, kad loterijoje jį laimėtų ne vaikas, o turtingas suaugęs žmogus, o tada, jie kartu keliautų po platųjį pasaulį! Keistai susipažinę Mirijan ir meškiukas Tedis net neįtaria, kad netrukus jų abiejų laukia neįtikėtini, stebuklų kupini nuotykiai, kurie nutinka tik per Kalėdas!

Jauki, pamokanti Kalėdinė pasaka visai šeimai apie draugystės svarbą, artimųjų šilumą, jaukumą ir stebuklus, kurių visi taip laukiame kino teatruose nuo gruodžio 16 dienos!

MEŠKIO TEDŽIO KALĖDOS (TEDDY’S CHRISTMAS)

FILMO PREMJERA: 2022 12 16

REŽISIERIUS: Andrea Eckerbom

AMŽIAUS CENZAS: V

TRUKMĖ:  78 min.

VAIDINA: Marte Klerck-Nilssen, Jan Gunnar Røise, Mariann Hole, Nader Khademi ir kt.

ŽANRAS:  nuotykių

ŠALIS: Norvegija

ANONSAS: https://youtu.be/LRYO9eeXdJQ

Bilieto kaina 5 Eur.

Pakrovo 01

Nuo lapkričio 9 iki 12 dienos Vilniaus prestižinėse koncertų erdvėse: Šv. Kotrynos bažnyčioje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Lietuvos nacionalinėje  filharmonijoje, Vilniaus rotušėje skambėjo XVII–asis tarptautinis festivalis "Pokrovo varpai", kurį organizuoja Lietuvos tautinių mažumų centras.

Ciuta Rokiski 01

Lapkričio 6 d. Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiūta“ ir  „Kapelytė“ dalyvavo Rokiškio kultūros centro projekte „Etnokultūrinė injekcija - misija‘2“, o taip pat kasmetiniame festivalyje „Aušta aušrela“.

Untitled 2 01

„Sėliškos Ilgės“ iš seluoniškių minčių ir lūpų

„Kol žeme paspuošus auksiniais lapais, kol saula paliečia jų vienu, kitu spinduliu. Ramybe. Tačiau pirmasias darganas širdin atvara liūdesį. Daras teip tylu. Tylos amžinybe baugina. Prisimenam, kas išeja preš daugelį metų ar visai neseniai, vakar ar šiundei. Par Ilges jungiames su jais tyloj, maldoj, dainoj, gesmėj. Visiem, palikusiem šių žemį na umžių glūdumas lig dabar.

Auksinis feniksas

PRASIDEDA   PRETENDENTŲ TEIKIMAS   KULTŪROS APDOVANOJIMUI

„AUKSINIS FENIKSAS“

Prestižinis kultūros apdovanojimas „Auksinis Feniksas“ jau įteiktas ne vienam Lietuvos kūrėjui, kultūros šviesuoliui, mecenatui ar ryškiausiems šalies kultūros vadybininkams. Nepaprastai reikšminga, kad šiuo svarbiu apdovanojimu pastebimi visi, tiek  didmiesčių kultūros ir meno veikėjai, tiek pačių mažiausių šalies bendruomenių atstovai, tiek kuriantys visai šaliai reikšmingus projektus, tiek tyliai ir ramiai dirbantys mažiausiuose šalies miesteliuose.

Duokim garo 01

Spalio 30-ąją „Duokim garo!” kviečia susipažinti su Lietuvos vasaros sostine – Zarasų rajonu. Gamta ir istorija šiam kraštui nepašykštėjo visokių gėrybių: čia net 326 ežerai (ir didžiausias Lietuvos ežeras, ir ilgiausias – žinoma, tik Zarasų rajone!), Stelmužėje – galingiausias šalies ąžuolas ir seniausia išlikusi medinė bažnytėlė, Salake – aukščiausia Lietuvoje akmeninė bažnyčia.

Seliai 01

Spalio 27 d. Zarasų F. Latėno meno mokykloje įvyko atvira pamoka "Apie Sėlių kultūrą", kurią vedė muzikos mokytoja metodininkė, Zarasų kultūros centro folkloro ansamblių vadovė Diana Skvarčinskaitė bei jos vadovaujamas ZKC vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis "Čiūta". Tautodailininkė, audėja, kostiumų kūrėja ir jau tyrinėtoja Birutė Andrijauskienė, pristatė baltiškus, mūsų zarasiškių kostiumus, kuriuos kūrė kartu su kolege Maryte Širvinskiene.