Kurortinis 01

Paskutinį gegužės savaitgalį, gegužės 26 – 27 dienomis, Zarasuose praūžė vasaros kurortinio sezono atidarymas „Nerk į Zarasus“.

Dviejų dienų renginys prasidėjo džiazo ir rokenrolo muzika persmelktu vakaru prekybos ir paslaugų pasažo kiemelyje. Zarasų miesto gyventojai ir svečiai galėjo mėgautis gyva muzika ir nuostabiu, šiltu vakaru su atlikėjų Rūtos Švipaitės ir Pauliaus Volkovo ir grupės iš Latvijos ,,The Swamp Shakers“ muzikine programa.

Meta 01

Šiauliuose vyko tarptautinis šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“, vaikų ir jaunimo šokėjus suburiantis jau šešioliktąjį kartą. Šiemet dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos , Ukrainos liaudiškų , klasikinių ir šiuolaikinių šokių grupės.

Aviliuose 01

Gegužės 28 d. vyko Tarptautinės šeimos dienos šventė Zarasų kultūros centro Avilių skyriuje. Šventišką nuotaiką atsivežė ir visiems išdalino kapela „Brigadėla“ iš Kupiškio rajono, kurios vadovas Rimvydas Kirstukas.

tradiciju 01

Konkuro „Tradicijų paveldėtojai“ laureatės

Jau tradiciniu tapęs respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkursas „Tradicijų paveldėtojai“ rengiamas kiekvienais metais nuo 2012 m. Konkurso tikslas - skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą, pagarbą tautiniam paveldui ir tolerantišką požiūrį į įvairių tautų kultūrą, jų įsitraukimą į liaudies kultūros populiarizavimo procesą, puoselėti liaudies muzikavimo ir choreografijos tradicijas, aktyvinti liaudies kūrybos atlikėjų veiklą, skatinti folkloro ansamblius bei solistus tobulėti, ugdyti jaunimo tautinę, kultūrinę ir meninę savimonę. Na, o suaugusiųjų kolektyvai dalyvauja konkurse kaip pavyzdys jaunajai kartai.

Samaniai 01

2023 m. gegužės 20 dieną Samanių kaimo lauko estradoje vyko net du renginai Samanių  tradicinės kaimo kapelos ir Samanių bendruomenės „Dvargantis“ 20-čio jubiliejaus proga. Jubiliatus ir šventės dalyvius pasveikino Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų savivaldybės vicemerė Olga Podolskienė, Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Valentina Biveinienė, Zarasų VVG pirmininkas Arvydas Veikšra,  Suvieko seniūnijos seniūnas Gintautas Altanas, Suvieko kaimo bendruomenės pirmininkė Daiva Svidinskienė.

 Tarmiu 01

Konkursas - varžytuvės „Tarmių lobynai“

Gegužės 17 dieną Anykščių bibliotekoje  vyko mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, konkurso-varžytuvių „Tarmių lobynai“ Aukštaitijos regiono turas. Šiame konkurse Zarasams atstovavo nemažas mano parengtų mokinukų būrys.

Untitled 2 01

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centre ir teritoriniuose padaliniuose vyko koncertai skirti Tarptautinės Motinos dienai paminėti

2023 m. gegužės 4 d. vyko koncertas „Nupiešiu Tau visus jausmus“ skirtas Motinos dienai. Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė pasveikino susirinkusias mamytes, močiutes su šia gražia ir pasminga švente. Koncerto metu savo dainas ir šokius pristatė gausus būrys jaunųjų atlikėjų ir šokėjų.