Jonines 01

Joninių, Rasų ar dar vadinama Kupolės šventė triukšmingai praūžė Zaraso ežero Didžiojoje saloje. Trumpiausia ir magiškiausia vasaros šventė sukvietė visus kupoliauti, dalyvauti apeigose, nusipinti vainikėlį iš lauko gėlių, šokti ir dainuoti. Šventinis renginys prasidėjo nuo apeigų, kurias atliko Zarasų kultūros centro folkloro ansamblis „Seluona“.

Turmantas 01

Joninės – tai ne tik kalendorinė šventė, tai astrologinis virsmas, kurį pereina gamta Saulei pakilus iki aukščiausio taško – zenito. Vasaros saulėgrįža priešingai nuo žiemos pasižymi trumpiausia naktimi ir ilgiausia diena, tai laikas, kai derlingumo stadija pasiekia savo epogėjų, o gamta įgauna magiškas savybes. Mūsų protėviai sakė: „Išsimaudyki ryto rasoje, būsi sveikas, stiprus ir atsparus visom gyvenimo negandom“.

Aviliai 01

Birželio 24 d. Zarasų kultūros centro Avilių skyrius kiemelyje vyko Joninių šventė, kurioje dalyvauti buvo sukviesto Avilių kaimo gyventojai ir svečiai. Šventės metu miekada neužmiršti ir pasveikinti Avilių kaimo bendruomenės Janinos ir Jonai, kuriems buvo nupinti ir įteikti ąžuolų vainikai.

Rasos 01

Birželio 23 d. Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro Suvieko skyriaus renginių organizatorius kartu su VšĮ Inovatorių slėnio kolektyvu Kamariškių dvaro teritorijoje organizavo Rasų šventę. Šilta ir magiška Joninių šventė sukvietė į Kamariškių dvarą ne tik Suvieko, Samanių kaimo gyventojus, bet svečius.

Zalvyne 01

Birželio 15-16 dienomis Zarasuose nuaidėjo XXI-asis vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių festivalis „Zalvynė“. Šis festivalis keliose Zarasų rajono savivaldybės erdvėse vykstantis ir kelias tradicinės ir kultūros edukacijos sritis apimantis tęstinis renginių ciklas.

Vainikelis 01

Kas dvejus metus, rengiamą Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“, gražiai užpildo jaunieji meistrai, atrandantys senąjį Lietuvos liaudies meną, amatus ir įkvepiantys jiems naujos gyvybės.

ciuta 01

Birželio 7 d. Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiūta“ dalyvavo puikiame tarptautiniame vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių festivalyje Kaišiadoryse „Žilvitis žaliuoja“.