NAUJIENOS

Zolynai 2024 03

XXXII TARPTAUTINIO FESTIVALIO ŽOLYNAI
PROGRAMA

Rugpjūčio 11-14 dienomis

Kūrybinė-edukacinė šoktinių sutartinių stovykla „Sėlių gulbių tūtavimai šokant“,  Zaraso ežero salos erdvėse
Stovyklos edukatorė-choreografė dr. Dalia Urbanavičienė. Stovyklos dalyviai - jaunimo sutartinių giedotojų grupė „Gražutė“ ir suaugusių giedotojų grupė „Laukesa“, vadovė Diana Skvarčinskaitė

Rugpjūčio 15 d.

10.00 val. Vainikėlių ir didžiojo vainiko pynimo edukacija „Gražus tava vainikas“ Zarasų kultūros centro kiemelyje, edukatorė Aušra Mačiulytė

Rugpjūčio 14 d.

18.00 val. tradicinė kasmetinė Sutartinių šventė Stelmužėje „Pa Sanuoju Ųžalu“

Vyks Ąžuolo pagerbimas, senosios Sėlių apeigos prie aukuro deivėms Gabijai Ugnelei, Žemynai, Laimai, dievui Perkūnui

Po apeigų Sutartinių vainiką suks sutartinių giedotojų grupės iš Aukštaitijos ir Zarasų

19.30 val. po Stelmužės ąžuolu vyks grupės „Žemynos kanklių grupės“ koncertas „Skumbina kunklaliai“

Rugpjūčio 15 d.

Žolinių festivalis Zarasų miesto Sėlių aikštėje

Nuo 10.00 val. tautodailės, prekybos ir pramogų mugė, „Amatų kiemelis“

12.00 val. Šv. Mišios Zarasų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje

14.00 val. Žolinių festivalio eisena, apeigos

Domininko Bukonto vardo premijos teikimo ceremonija

Zarasų miesto ir rajono folkloro ansamblių ir kapelijų programa, o taip pat svečių iš Estijos bei folkloro ansamblio „Žiedupė“ iš Krakių (Kėdainių raj.) programa „Vidurio Lietuvos Žolinių papročiai“

17.00 val. grupės „Ūkanose“ koncertinė programa „Šiaurum vėjum“

18.30 val. Latvių folk-rok grupės „Jauno Janu Orkestris“ koncertas „Latvian traditional songs“

Zolynai 2024 02

Seiko teatras 02

2024 m. liepos 27 d. Garso ir judesio spektaklis-instaliacija „Salos“ unikalioje, multifunkcinėje erdvėje Kupolėje, Zaraso ežero Didžiojoje saloje

Vyks du seansai 19 val. ir 20.30 val.

Bilieto kaina 12 Eur. Bilietai bus parduodami 1 val. prieš renginį Kupolėje.
Už bilietus atsiskaityti banko kortelėmis nebus galima

SALOS – muzikos ir judesio instaliacija. Ši instaliacija – duoklė mūsų santykio su gamta istorijai, dabarčiai ir rūpestį keliančiai ateičiai. „Salos“ kviečia pasinerti į stichišką būseną, kuriamą iš minimalistinės muzikos, judesio, šviesų ir abstrakčių kostiumų.
Įžengus į instaliacijos erdvę, apima laipsniško užpustymo jausmas – tarsi būtum smėlio laikrodžio viduje. Žiūrovų ausis pasiglemžia iš smilčių ir violončelės beriama meditatyvi muzika ir gyvai griežiamos violončelės garsai. Tai žymios kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės minimalistinė kompozicija, sudėliota iš analoginių smėlio ir violončelės garsų.
Žiūrovus erdvėje pasitinka žmones primenančios figūros, tačiau jų tapatybės tarsi ištrintos, o kūnus palaipsniui pasiglemžia smėlis ir apima jausmas, kad pranykimas smėlyje neišvengiamas. Įkvėptos Kuršių nerijos, „Salos“ klibina tvarumo, aplinkos apsaugos ir žmonijos ateities temas.
Už šokio ir muzikos instaliacijos „Salos“ muziką 2021 metais kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė nominuota Auksiniam scenos kryžiui.

ratrace 01
@autogidas.lt Summer Fest, pirmasis toks automobilių ir pramogų festivalis Lietuvoje, vyks jau liepos 11-14 Zarasuose. Tai nuotykių pilnas benzingalvių festivalis.
🚨 @Autogidas.lt Summer Fest tai naujas festivalio vardas Lietuvoje, kuris iškart taps didžiausiu vasaros festivaliu šiais metais Zarasuose. Sujungus jėgas kartu su Ratrace.lt organizatoriais, galėsime liepos 13 dieną, šeštadienį, Zaraso ežero Didžiąją salą paversti tikra pramogų meka. Autogidas pasirūpins, jog veiklos rastų ir dideli, ir maži. Tad kviečiame visus atvykti į Zarasus.
🏎️ Ratracerių lauks:
3 dienų Ratrace.lt lenktynės, kur jums automobiliu reikės įveikti daugiau nei 600 km. Maršrutą sudaro seniai pamiršti keliai, kalnai, balos, purvas, smėlis ir kiti iššūkiai, kuriuos įveikus galėsite girtis visiems rajono draugams. Kuo senesnis automobilis, tuo bus linksmiau, juk tik jie suteikia tikrą vairavimo malonumą, ABS, vairo stiprintuvas ir veikiantis kondicionierius tik trukdys jums įsijausti į tikro praeito amžiaus ralisto vaidmenį. Visi dalyviai maršrutą turės įveikti važiuodami su kelio knyga, kas juos dar labiau priartins prie tikro ralisto pojūčio. O viską vainikuos geriausias vakarėlis rajone, kurio metu šoksime iki kol patekės saulė.
Daugiau informacijos ir registracija: https://www.ratracerally.com/events/Ratrace-3-etapas-2024
🚗 Keturratininkų laukia:
2 dienų MOTOFOX keturračių iššūkis, kurio metu išsiaiškinsime, kuris vairuotojas geriausiai naviguoja ir yra greičiausias. Maršrutą įveikti turės važiuodami iš anksto sudarytu GPX maršrutu. Etapą sudarys naktinis ir dieninis važiavimai. Trasa tikrai įveikiama tiek naujokui, tiek turistui. Startuosime komandomis, bus komandinė įskaita, bet nugalės tik vienas. Tad tai puiki proga įrodyti, jog moki orientuotis, kontroliuoti greitį, greitai prisitaikai prie skirtingo maršruto ir esi tikrai puikus vairuotojas. Registracija ir informacija: https://www.ratracerally.com/events/motofox-atv-challenge
https://www.facebook.com/events/1669789343835271/
🚙 4x4 fanų laukia:
1 dienos BALTYRE 4x4 iššūkis, kuris prie starto linijos kviečia visus off-road fanus. Tai atskiras 4x4 su įvairaus sudėtingumo kliūtimis, kur reikės surinkti kuo daugiau taškų. Važiavimas vyks šeštadienį iš anksto sudarytu GPX maršrutu. Tai puiki proga prisijungti prie nuostabaus festivalio ir puikiai praleisti laiką bendraminčių kompanijoje. Vakare linksminsimės su būriu draugų ir dainuosime kartu puikiai visiems pažįstamas dainas. Toks vakarėlis tavęs laukia tik kartą metuose.
Registracija ir informacija: https://www.ratracerally.com/events/baltyre-4x4-challenge
https://www.facebook.com/events/422557767235878/
Visus žiūrovus kviečiame į didžiausią festivalį Zarasuose. Liepos 13 d. Zaraso ežero saloje vyks tikras pramogų šou.
Kakės Makės batutų ir atrakcionų parkas vaikams,
@StelAuto.lt salono naujų automobilių bandomieji važiavimai,
CF Moto motociklų pristatymas,
Motofox enduro mokykla,
grožio ir pirčių erdvės, įvairūs konkursai ir prizai,
pramoginiai skrydžiai oro balionu ir sraigtasparniu bei didysis vakaro koncertas kartu su
💣 Senjasa, Nombeko Auguste, Omerta, Paulina Paukštaityte ir RONDO.
❤️ Bilietus žiūrovams parduoda Bilietai.lt https://bit.ly/autogidas

Konkursas 02

Projektas „Amžinųjų vertybių gyvastis: „Antanui Poderiui – 160“ artėja prie pabaigos. Birželio 29 d. 17 val. Zarasų raj. savivaldybės kultūros centro Salako teritorinio padalinio kultūros namuose vyks Utenos apskrities aukštesniųjų klasių moksleivių rašinių konkurso „Gyvu žodžiu iš praeities“ laureatų apdovanojimai.

Pirmą kartą surengtame konkurse pasiryžo dalyvauti 20 jaunųjų rašytojų.  Gausiausiai – 10 dalyvių į konkursą delegavo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija. 8 dalyviai iš Visagino „Atgimimo“ gimnazijos. Po vieną – iš Ignalinos raj. Vidiškių gimnazijos ir Zarasų raj. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos.

Konkursu siekta puoselėti praeities paveldą, gimtąją kalbą, tautosaką, aktualizuoti Salako šviesuolio  –Antano Poderio nuveiktus darbus. Taip pat ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus, bendravimo kultūrą, pagarbą iškilioms praeities asmenybėms.

Moksleivių prašyta pateikti  eilėraščių, esė, miniatiūrų ir kitų žanrų kūrinių. Vertinimo komisijai vadovavo žinomas lietuvių kalbos mokytojas ekspertas, poetas, kultūros, meno,  literatūrinių premijų laureatas Vasilijus Trusovas . Komisijos nariai – doc. dr., literatūrologė Irena Baliulė, lituanistė, žurnalistė Danutė Pulokaitė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, poetė Gitana Kavaliauskaitė, bibliotekininkė Jurga Sagadinaitė.

Konkurso „Gyvu žodžiu iš praeities“  laureatų apdovanojimo renginyje numatyta rezultatų apžvalga, geriausių rašinių skaitymai ir koncertas. Panevėžiečiai – fleitininkas Justinas Mačys ir pianistas Donaldas Bružas atliks tango karaliumi tituluojamo argentiniečių kompozitoriaus Astoro Piacolos kūrinius.

Koncertą remia Rolandas Pumputis  ir jo vadovaujama įmonė „Rolma“. 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Zarasų raj. savivaldybė

Projektą vykdo Zarasų raj. savivaldybės kultūros centras

Organizatoriai: Zarasų raj. savivaldybės kultūros centro Salako teritorinis padalinys, Salako seniūnija, bendrija „Sakalas“

Zarasų raj. savivaldybės kultūros centro informacija

Konkursas 05

Salako miestelio svente 2024 02

PENKTADIENIS birželio 28 d.

19 val. Gyvos muzikos šokvakaris su Salako muzikantais (vad. Osvaldas Macijauskas).

ŠEŠTADIENIS birželio 29 d.

16.00 val. Poezijos popietė „Salako aidai“ su profesoriumi, hab. daktaru ir poetu Antanu Žiliuku. Popietės metu skambės Dovilės Vitkevičiūtės (Zarasai) atliekami kūriniai.

17.00 val. Projekto „Amžinųjų vertybių gyvastis: Antanui Poderiui -160“ finalinis renginys. Utenos apskrities aukštesniųjų klasių moksleivių kūrybinio rašymo konkurso „Gyvu žodžiu iš praeities“ laureatų apdovanojimai. Skambės argentiniečių kompozitoriaus Astoro Piacolos kūriniai. Tango ritmais persmelktą muziką atliks fleitininkas Justinas Mačys ir pianistas Donaldas Bružas (Panevėžys).

18.30 val. Mėgėjų meno kolektyvų koncertas.

Salako keramikos studijos „Molis-brolis“ darbų paroda, edukacijos.

19.30 val. Atlikėjų Renatos ir Deivio Norvilų koncertinis pasirodymas.

21.00 val. Koncertas Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje

 „Taip skamba naktis“. Koncertuoja Giedrė Kisieliūtė (sopranas), Regimantas Gapšys (baritonas), Julianas Germanovičius (klavišiniai), Tomas Ramančiūnas (violončelė).

22.00 val. Diskoteka kultūros namų kiemelyje.

00.00 val. Pabaiga.

SEKMADIENIS birželio 30 d.

12.00 val. Šv. Petro ir Šv. Povilo atlaidai Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosio bažnyčioje. Šv. Mišias aukoja kun. Gabrielius Satkauskas (Vilniaus Santaros klinikos kapelionas).

Seniūnija

Šventės metu veiks mugė, batutas vaikams, maisto vagonėlis.

Renginyje bus fotografuojama.

Salako miestelio svente 2024 05