Logo
Pagrindinis > Projektai > Projektas „Mobilumo džiaugsmas“ skambiai žygiuoja finišo link! „Sėlos muzikantai 2013“
Projektas „Mobilumo džiaugsmas“ skambiai žygiuoja finišo link! „Sėlos muzikantai 2013“
Parašė   
Antradienis, 07 Gegužė 2013 14:01

17 kūrybingų ir veiklių mėnesių – būtent tokį laiko tarpą Zarasų kultūros centro vykdomo Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės, 2007 – 2013 m. Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Sociokultūrinio tinklo stiprinimas Zarasų, Daugpilio ir Braslavo regione, pritraukiant jaunimą ir aktyvinant vietos bendruomenes. Mobilumo džiaugsmas“ Nr. LLB-1-063 dalyviai dirbo tam, kad pradžiugintų Jus kokybiškais kultūriniais produktais, kurių du paskutinieji, organizuojami Lietuvoje, dar laukia savo eilės. Vienas jų – tradicinis tarptautinis liaudiško muzikavimo festivalis „Sėlos muzikantai“, kuris šiais metais su gausia „peterbusrskų“ armonikų gvardija šurmuliuos jau 21-ąjį kartą.

Gegužės 10 d. kviečiame visus prie televizorių ekranų, nes 21.15 val. per LRT televizijos laidą „Duokim garo“ šventės svečiai iš Latvijos ir Baltarusijos surengs muzikinę įžangą kartu su festivalio organizatoriumi Gintaru Andrijausku.


Gegužės 11 d. prie senojo Šlyninkos malūno nuo 11.00 val. kvapais, spalvomis ir garsais vilios „Stanislovas Cibulinis“, o „Sėlos muzikantai“ nuo 12.00 val. net dvejose scenose skirs Jums savo tikrąją, tradicinę ir nuoširdžią muziką. Festivalio programoje matysite projekto „Mobilumo džiaugsmas“ etnomuzikavimo stovyklos, vykusios Baltarusijoje praėjusiais metais, dalyvius su skambiu Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos tradicinės muzikos mišiniu, svečius iš Kanados bei gausų kapelų ir pavienių muzikantų būrį.


Gegužės 12 d. 13.00 val. Zaraso ežero pakrantėje (Bajorų gatvėje) pavasarišką sekmadienio popietę Zarasų miesto gyventojams ir svečiams praskaidrinsime dar vienu festivalio svečių koncertu. Kviečiame visus į muzikinį pasivaikščiojimą paežere – juk mūsų Zarasai su ežerų mėlynėmis šiuo metu ypač džiugina širdį, o jei dar jų vilnimis skamba liaudies muzika... Esant labai blogoms oro sąlygoms, koncertą perkelsime į Zarasų kultūros centro salę.


Projektas „Mobilumo džiaugsmas“ jau artėja prie finišo. Jo užbaigtuves švęsti kviesime per Jonines – šventę, kuri apjungė tris projekto šalis partneres – Lietuvą, Latviją ir Baltarusiją. Tam, kad sukurtumėme nepakartojamą ir įspūdingą garso, vaizdo ir įvairių meninių žanrų kokteilį, mes įnirtingai ruošiamės nuo pat metų pradžios. Zarasuose su projekto dalyviais dirba renginio choreografė iš Lietuvos rusų dramos teatro Leokadija Dabužinskaitė (Vilnius), džiazo muzikos ekspertas Gendrius Jakubėnas (Panevėžys) ir Zarasų kultūros centro darbuotojai Diana Skusevičienė, Skaidrė Vanagaitė, Gintaras Andrijauskas, Gražina Jonušaitė – Žvirblienė ir kiti. Birželio 22 d. Zaraso ežero saloje jūsų lauks finalinis visų projekto dalyvių pasirodymas, kuriame bus pristatyti etnomuzikavimo, jaunimo kūrybos, tradicinių šokių ir teatro stovyklų rezultatai, o birželio 23 d. projekto dalyviai scenoje pasirodys kartu su Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestru ir chorais iš visos respublikos. Jaunimas dvi naktis galės šėlti diskotekose, o prieš jas linksmybes nuo scenos sės akustinio roko grupė „Karma“ (Vilnius), eksperimentinės neofolk muzikos grupė „Kamanių šilelis“ (Vilnius) ir kapela „Sutaras“ (Vilnius). Daugiau informacijos pateiksime jau greitai.


Už pateiktą informaciją yra visiškai atsakingas Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras ir ši informacija jokiu būdu negali būti naudojama Europos Sąjungos nuomonei reikšti.