Feniksai

2023 m. sausio 18 d. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje aštuntą kartą išdalyti prestižiniai kultūros apdovanojimai „Auksiniai feniksai“. Lietuvos kultūros centrų asociacijos organizuotame išskirtiniame renginyje pagerbti šiais metais labiausiai nusipelnę fiziniai ir juridiniai asmenys nominacijose „Metų kultūros politikas“ , „Metų kultūros centro vadovas“, „Metų kultūros ir meno kūrėjas“, „Metų kultūros rėmėjas“ ir „Metų kultūros partneris“. Iškilmingame renginyje kultūros centrų ir profesionalių atlikėjų užburiantys muzikiniai pasirodymai padovanojo išskirtinį vakarą ne tik laureatams, bet ir renginio svečiams.

Gieda gaideliai 03

Bursimės į XXXV – ąjį folkloro ansamblių sambūrį „Gieda gaideliai“

Jau 35-ąjį kartą, kaip ir kasmet sausio pabaigoje, visi Zarasų rajono folkloro ansambliai, kapelijos, lėksim Salakan - vieni kitų pasiklausyt, vieni į kitus pasižiūrėt, pasidžiaugt, pasišnekučiuot,  užtraukt bendrą dainą "Gieda gaideliai", pasisukt vakaronėj. Šis sambūris, jau tapęs ilgamete kasmetine tradicija, gimė 1988 metais, kuomet Salake buvo pradėtos rengti etnografinių ansamblių „Dainų švenčių“ ir ne tik jų, rajoninės bei zoninės perklausos.

1. logo Auksiniai feniksai 2022 VIZUALAS 1920x1080px 03 (1) 01

2023 m. sausio 18 d. 16 val. iškilmingoje ceremonijoje Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31, Vilnius), aštuntą kartą bus išdalyti prestižiniai kultūros apdovanojimai „Auksiniai Feniksai“. Lietuvos kultūros centrų asociacijos įsteigtais apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros centrų ir jų fizinių bei juridinių parnerių svarbą, aktualizuoti kasmet lyg Feniksą atgimstančių kultūros centrų reikšmingumą ir aktualumą tautos ir kultūros kontekste.

Pakrovo 01

Nuo lapkričio 9 iki 12 dienos Vilniaus prestižinėse koncertų erdvėse: Šv. Kotrynos bažnyčioje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, Lietuvos nacionalinėje  filharmonijoje, Vilniaus rotušėje skambėjo XVII–asis tarptautinis festivalis "Pokrovo varpai", kurį organizuoja Lietuvos tautinių mažumų centras.

Ciuta Rokiski 01

Lapkričio 6 d. Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiūta“ ir  „Kapelytė“ dalyvavo Rokiškio kultūros centro projekte „Etnokultūrinė injekcija - misija‘2“, o taip pat kasmetiniame festivalyje „Aušta aušrela“.

Untitled 2 01

„Sėliškos Ilgės“ iš seluoniškių minčių ir lūpų

„Kol žeme paspuošus auksiniais lapais, kol saula paliečia jų vienu, kitu spinduliu. Ramybe. Tačiau pirmasias darganas širdin atvara liūdesį. Daras teip tylu. Tylos amžinybe baugina. Prisimenam, kas išeja preš daugelį metų ar visai neseniai, vakar ar šiundei. Par Ilges jungiames su jais tyloj, maldoj, dainoj, gesmėj. Visiem, palikusiem šių žemį na umžių glūdumas lig dabar.

Auksinis feniksas

PRASIDEDA   PRETENDENTŲ TEIKIMAS   KULTŪROS APDOVANOJIMUI

„AUKSINIS FENIKSAS“

Prestižinis kultūros apdovanojimas „Auksinis Feniksas“ jau įteiktas ne vienam Lietuvos kūrėjui, kultūros šviesuoliui, mecenatui ar ryškiausiems šalies kultūros vadybininkams. Nepaprastai reikšminga, kad šiuo svarbiu apdovanojimu pastebimi visi, tiek  didmiesčių kultūros ir meno veikėjai, tiek pačių mažiausių šalies bendruomenių atstovai, tiek kuriantys visai šaliai reikšmingus projektus, tiek tyliai ir ramiai dirbantys mažiausiuose šalies miesteliuose.