Wojciech

Pianistas Wojciech Waleszek grįžo į Zarasus. Atlikėjas savo koncertines programas jau atlikęs visose 27 Europos Sąjungos šalyse, taip pat dar 18 Pasaulio šalių. Viso apkeliavęs 45 koncertines salės skirtingose šalyse ir net žemynuose.

Visa lietuva soka 2022 08

Zarasų kultūros centras, atsiliepdamas į Lietuvos nacionalinio kultūros centro kvietimą, rugsėjo 15 d. kvietė zarasiškius  drauge mokytis tradicinių šokių, šokti juos. Smagi, nuotaikinga, etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“ tą dieną ar artimiausią savaitgalį nuvilnijo per visą Lietuvą.

Imbrado

Tariame sudie žolynais kvepiančiai vasarai ir pasitinkame spalvingąjį rudenį, kur mūsų laukia dar ne vienas šiltas susitikimas. Širdis dainuoja, kad į šventę „Vasara kaime“ sugužėjo tiek daug bendruomenės narių ir svečių iš visos Lietuvos.

Sutartinių šventė

Žolinių išvakarėse Zarasų kultūros centras sutartinių švente "Pa Sanuoju Ųžalu" Stelmužėje pradėjo įgyvendinti projektą „XXX – asis tarptautinis folkloro festivalis Žolynai“. Senųjų apeigų puoselėtojai ir sutartinių giedotojai susirinko Stelmužėje prie aukuro, po Senuoju mūsų Ąžuolu, atlikti senąsias apeigas, padėkojant už derlių, pasidžiaugti esant vienybėje ir santarvėje.

zolines 2022 07

Prabėgo Žolinė. Žolinė – tai diena, kuomet tradiciškai buvo švenčiama visuotinė augmenijos branda ir dėkota už naują derlių. Šios šventės šaknys slypi gilioje senovėje. Šiemet šventėme jubiliejines Žolines. Jas prieš 30 metų pradėjo organizuoti Rimutė Vitaitė, Zarasų kultūros centro etnografė.

Talentu

Birželio 3d. Ramygalos kultūros centre įvyko šalies jaunimo talentų ringas. Tai ketvirtasis tradicija tampantis renginys. Šiais metais ringe kovėsi dvylika dalyvių, du iš jų tiesiai iš žiūrovų. Dalyavavo jaunimas iš Biržų, Zarasų, Kupiškio, Pasvalio, Panevėžio, Kauno ir Ramygalos. Buvo suteiktos penkios nominacijos.

Paveldetojai

Po konkurso „Tradicijų paveldėtojai“

Nuskambėjo XI respublikinis konkursas „Tradicijų paveldėtojai“. Iš viso įvyko 3 konkurso perklausos – Visagine, Vilniuje ir Klaipėdoje. Dalyviai varžėsi dvejose konkurso kategorijose – folkloras  ir stilizuota liaudies kūryba. Tradiciškai folkloro kategorijos laureatams suteikiama teisė dalyvauti Tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovskije kolokola“ – nuostabus apdovanojimas dėl kurio verta pasistengti.