Jonines 01

Joninių, Rasų ar dar vadinama Kupolės šventė triukšmingai praūžė Zaraso ežero Didžiojoje saloje. Trumpiausia ir magiškiausia vasaros šventė sukvietė visus kupoliauti, dalyvauti apeigose, nusipinti vainikėlį iš lauko gėlių, šokti ir dainuoti. Šventinis renginys prasidėjo nuo apeigų, kurias atliko Zarasų kultūros centro folkloro ansamblis „Seluona“.

O saulės ratą atridenus į mažąjį slėnį prasidėjo folkloro, liaudies dainomis ir teatriniais intarpais apipinta Vasarvidžio naktis.

 DSC0932 resize  DSC1090 resize

Į Zaraso ežero Didžiosios salos mažąjį slėnį sugūžėjusius Zarasų miesto gyventojus ir svečius su trumpiausia ir magiškiausia vasaros švente pasveikino Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė. Trumpiausią nakties vakarą susirinkusieji praleido su Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro kolektyvais „Ežerūnas“, folkloro ansambliu „Seluona“, „Čiūta“, kapela „Čir vir vyrai“, vaikų ir jaunimo šokio grupe „Mėta“, linijinių šokių grupe „Jovingė“, šokių studija „River“, vaikų ir jaunimo folkloro ansambliu „Čiūta“, Smalvų tradicinė kapela, kapela ,,Čir vir vyrai“, Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos kolektyvu „Vingurinis“, modernaus šokios studijos auklėtiniais, teatro studija „Stogas“, Visagino kūrybos ir menų akademijos mokiniais, Zarasų rajono viešosios bibliotekos teatro grupe „Juodai balta“.

 DSC1236 resize  DSC1322 resize

Susirinkusiuosius magiška nuotaika užbūrė grupė „Baltos varnos“, o kapela „Sadūnai“ visus pakėlė nuo suolų šokiams ir Joninių linksmybėms aplink Joninių laužą.

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras dėkoja renginio režisierei Gražinai Karlaitei, partneriams ir visiems prisidėjusiam prie magiškos šventės sukūrimo bei visiems dalyviams ir žiūrovams kartu praleidusiems trumpiausią metų naktį...

 DSC1972 resize  DSC1367 resize

Renginio organizatoriai: Zarasų rajono savivaldybė, Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras

Partneriai: Zarasų Fausto Latėno meno mokykla, Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Rėmėjas UAB „Miškija“

Daugiau nuotraukų čia: