Konkursas

Gegužės 29 d. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko jubiliejinio X respublikinio vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ perklausa. Tradiciškai konkurso dalyviai varžėsi dviejose nominacijose – folkloras ir stilizuota liaudies kūryba. Ir vis dėlto organizatoriai atkakliai skatina kolektyvus, o ypač jų vadovus atsigręžti į tikrąsias liaudies tradicijas, kurios buvo saugomos per amžius ir kurias jie paveldėjo iš savo protėvių.

Konkurso nominacijos „folkloras“ laureatams suteikiama unikali galimybė dalyvauti šventiniame nugalėtojų koncerte Vilniaus rotušėje. Na, o suaugusiųjų kolektyvai taip pat dalyvauja šiame konkurse, kaip pavyzdys jaunajai kartai su galimybe dalyvauti tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovskije kolokola“.

20210529 140331 resize

Konkurso organizatoriai ir rengėjai - Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

20210529 141055 resize FB IMG 1622488988074 resize

Zarasams šiame konkurse, per besitęsiantį karantiną ir gyvai, atstovavo Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Čiūta“ įvairios sudėties grupės: ansamblis „Čiūta“; penkiastygių kanklyčių kanklininkas Danil Fediunkin; šeimyninis duetas dukra Gilmė Dainytė ir mama Diana Skvarčinskaitė. Folkloro ansamblio „Seluona“ trejinių sutartinių giedotojų grupė: Birutė Andrijauskienė, Danutė Taločkienė, Diana Skvarčinskaitė ir keturinių sutartinių giedotojų grupė: Violeta Gaidienė, Birutė Andrijauskienė, Vaiva Sukavičienė, Genovaitė Vitienė. Visų šių grupių vadovė yra Diana Skvarčinskaitė.

FB IMG 1622489023714 resize FB IMG 1622489033596 resize

Labai smagu, kad laureato vardus šiame konkurse pelnė trys šių ansamblių grupės: šeimyninis duetas dukra Gilmė Dainytė ir mama Diana Skvarčinskaitė, „Seluonos“ trejinių ir keturinių sutartinių giedotojų grupės. Kitos grupės tapo diplomantais.

Diana Skvarčinskaitė, ZKC etnografė, folklorų ansamblių vadovė

Nuotraukos konkurso dalyvių