Sveikos gyvensenos stovykla Smalvose

Zarasų ir Daugpilio rajonų senjorai susitiko sveikos gyvensenos stovykloje Smalvose

Spalio 4 – 6 dienomis Smalvų sodyboje Zarasų rajone įvyko sveikos gyvensenos stovykla Zarasų ir Daugpilio rajonų senjorams. Ši stovykla - tai 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-541 „Developing deprived territories‘ network in Daugavpils and Zarasai regions by using lifelong learning, cultural and healthy lifestyle‘s activities. Old like new“ dalis. 3 dienų programoje senjorai iš Lietuvos ir Latvijos aktyviai leido laiką, mokėsi įvairių psichologinės sveikatos stiprinimo būdų, mankštinosi, žygiavo su šiaurietiškomis lazdomis ir mėgavosi meno terapija.

Per šį trumpą laiką jie turėjo galimybę perimti nemažai žinių iš lektorių ir mokytojų – psichologės, lektorės, personalo valdymo konsultantės Filomenos Žurauskienės, trenerės Indrės Šakalienės, meno terapeutės, menininkės Aušros Mačiulytės ir nuostabiųjų Ignalinos rajono visuomenės sveikatos biuro Zarasuose specialisčių. Vakarais dalyviams buvo pristatytos ir smagios kultūrinės programos, kurių metu Zarasų kultūros centro kapela „Čir vir vyrai“ ir Smalvų mandolinininkai gražiausiomis melodijomis džiugino senjorų širdis.

20211005 094840 resize

Džiaugiamės užsimezgusiomis naujomis pažintimis, puikiomis mūsų senjorų nuotaikomis ir optimizmu, noru mokytis ir sveikai bei aktyviai gyventi. Sveikos gyvensenos stovykla kerinčios Zarasų krašto gamtos prieglobstyje – puikiausias oraus ir turiningo senjorų laisvalaikio derinys, kuris kaip ir kiti projekto „Old like new“ renginiai bei veiklos buvo orientuotas į Zarasų rajono bendruomenių aktyvinimą ir sveikatinimą. Projektas jau eina į pabaigą, tačiau dar liko keletas kūrybinių veiklų, kurias organizuosime Degučiuose, Salake ir Smalvose. Kviečiame sekti projekto informaciją ir nepraleisti progos sudalyvauti.

20211005 132313 resize 20211005 161148 resize

 

Projekto vadovė Aleksandra Pulokienė
Informacija apie projektą:
2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas Nr. LLI-541 „Developing deprived territories‘ network in Daugavpils and Zarasai regions by using lifelong learning, cultural and healthy lifestyle‘s activities. Old like new“
Projekto trukmė: 2020-08-03 – 2022-02-02 (18 mėnesių)
Visas projekto biudžetas – 230000,00 Eur.
Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 195 500,00 Eur.
Daugiau info: www.zkc.lt
www.latlit.eu
www.europa.eu

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

LatLit intereg logo