Projektai 02

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą keturiems Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro projektams

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras 2022 m. spalio mėn. teikė 5 projektus Lietuvos kultūros tarybai dėl finansavimo skyrimo pagal Tolygios kultūros raidos programą. Džiaugiamės, kad 4 projektai gavo Lietuvos kultūros tarybos dalinį finansavimą. Bendra projektų vertė – 25 800,00 Eur.

Šiais metais Zarasų krašto gyventojus ir svečius džiugins įvairūs tradiciniai etninės kultūros festivaliai, kultūros edukacijos ir kiti renginiai pagal šiuos laimėtus projektus:

  • Gegužės 12-14 dienomis jau trisdešimtą kartą Zarasų rajonas taps tradicinio muzikavimo sostine, kai į „Jubiliejinį XXX tradicinį, tarptautinį liaudiško muzikavimo festivalį „Sėlos muzikantai“ sulėks muzikantai iš viso svieto. Tradiciškai lauks „EuroVyžos“ koncertas „Šlyninkos vandens malūne“, tradicinė „Mandolinos akademija“ ir dalyvių koncertas, trisdešimtą kartą „Grieš trieilės“ Dusetose;
  • Vasarai įsibėgėjant, birželio 10-11 dienomis jaunuosius tradicijų puoselėtojus į Zarasus sukvies „XX tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių festivalis „Zalvynė“. Jaunimas pasklis per visą rajoną ir pristatys savo temines folkloro programas.
  • Balandžio 22 d. projektas „Dainingų metų vėriniai“ pakvies į kultūros centro folkloro ansamblio „Seluona“ 35-rių metų kūrybinės veiklos sukakčiai skirtą koncertą;
  • „Kultūros kurortai“ – kultūrinio turizmo plėtra vaizdingiausiose Utenos apskrities vietovėse“, tai jau antrą kartą organizuojami užsiėmimai Utenos regiono kultūros vadybininkų susitikimai keliant jų kompetenciją.

Dėkojame Kultūros centro etnografams Dianai Skvarčinskaitei ir Gintarui Andrijauskui, kultūrinės veiklos vadybininkei Aleksandrai Stadalienei už asmeninį indėlį puoselėjant tradicijas, meninę ir etninę kultūrą.

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro administracija