Paroda 01

Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkursas

SIDABRO VAINIKĖLIS

Nuo 2013 m. kasmet rengiamą liaudies dailės konkursą gražiai užpildo jaunieji meistrai, atrandantys senąjį Lietuvos liaudies meną, amatus ir įkvepiantys jiems naujos gyvybės. Tai esminis būdas išlaikyti tradiciją gyvą. Konkurso tikslas ir yra skatinti vaikus ir jaunuolius susipažinti su liaudies dailės paveldu, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus vaizduotę kurti savo vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.

Jaunieji autoriai savo išskirtiniais kūriniais technikos, formos, turinio požiūriu dažnai nenusileidžia vyresniems tautodailininkams. Neabejotina, kad kiekvienas mokinys ir ypač konkurso laureatas parodo ne tik savo gebėjimus, talentus, kūrybiškumą, bet ir mokytojo darbą, profesionalumą, mokinio individualybei tinkamai parinktą kryptį, gebėjimą perteikti esmines liaudies meno ypatybes, estetiką, savojo regiono savitumą. „Sidabro vainikėlis“ – tai paskatinimas ir padėka mokiniams bei jų mokytojams, kurie kartais net kelerius metus kantriai ir nuosekliai dirba, kad tradicijos pakuždėta užuomina, kūrybos pirmavaizdis įgytų gražiausią, prasmingiausią pavidalą.

 received 2679279175621759  20220308 223725   Kopija resize

Šiemet šiame konkurse dalyvavo Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Čiūta“ narė Gilmė Dainytė numarginusi kiaušinius vašku. Regioniniame ture jos darbas buvo įvertintas II laipsnio diplomu. Gilmę konkursui paruošė mokytoja, mama, minėto ansamblio vadovė Diana Skvarčinskaitė. Prieš 12 metų Diana pradėjo marginti kiaušinius vašku, šiuo amatu užkrėsdama ir dukrą Gilmę, kuri nuo pirmųjų kartų kantriai margindavo kartu. Atėjo metas, kai Gilmė aplenkė mamą, numargindama tiksliau, simetriškiau. Mat Gilmei kartais tekdavo dažniau ir ilgiau pamarginti, nes mama užsiimdavo Velykų ruošos darbais. Kiaušinių marginimą galima palyginti su muzikantu  – kol nesugrojai 100 vestuvių, neskaityk, kad tu jau esi geras vestuvių muzikantas.  Kol nenudažei šiais metais pirmųjų, na bent 30 kiaušinių, tai tarpe jų dar nebus tų idealiųjų. Kuo daugiau dažai, tuo pavyksta vis tiksliau ir tvarkingiau. 2017 m. Gilmė taip pat buvo gavusi šio konkurso II laipsnio diplomą.

FB IMG 1649784130475