Seluonai 35 01

Seluonos 35 metų jubiliejaus karoliukai Tai išpaišė amžiai, tai nudažė Aukšaitijos šviečiantį peizažą, tai akis priprato, tai priaugo, tai kiekvieną aukštumėlę saugo...Atminty.

Skudučių ūkimu, penkiastygių kanklyčių virpesiu ir šiais žodžiais apie Aukštaitiją, praėjusį šeštadienį prasidėjo Zarasų kultūros folkloro ansamblio „Seluona“ 35 metų jubiliejinis koncertas „Dainingų metų vėriniai“.

Renginio vedėjos Diana Skvarčinskaitė, dabartinė ansamblio vadovė, su dukra Gilme vingiavo aukštaitišką dainą, svekindamos visus susirinkusius į koncertą.

Garbingo kolektyvo jubiliejaus proga, atsistojusi ir plodama visa salė pasveikino ansamblio įkūrėją ir net 32 metus buvusia jo siela, Rimutę Vitaitę. Sveikinimo žodžius, gėles ir padėkas net 21 - am seluoniškiui įteikė Zarasų kultūros centro direktorius Aurimas Gudas ir pavaduotoja Valentina Biveinienė, gražių žodžių negailėjo Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, taip pat ansamblį pagerbė Lietuvos Respublikos seimo narys Algimantas Dumbrava.

Seluona resize

Netrūko sveikintojų ir iš žiūrovų salės – nuoširdžius žodžius tarė, teikė gėles ir dovanas Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos direktorė Daiva Šileikienė, šokių kolektyvų „Ežerūnas“ ir „Sėliai“ atstovai, seluoniškių vaikai su dainomis, šeimų nariai, atvykę kolektyvai iš svetur – Ignalinos folkloro ansamblio „Čiulbutė“, Kauno folkloro ansamblio „Žaisa“ atstovai ir kiti sveikintojai.

Na o koncertuojantys tą vakarą kolektyvai negailėjo ne tik gražių žodžių, linkėjimų, gėlių, dovanų, bet ir savo dainų.

Jubiliejiniame koncerte koncertavo Zarasų vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Čiūta“, vadovė Diana Skvarčinskaitė „Čiūtos kapelytė“ ir kapela „Čir vir vyrai“, vadovas Gintaras Andrijauskas, Trakų folkloro ansamblis „Radasta“ su vadove Rasa Zakare, kuris šiemet taip pat švęs savo 35 metų kolektyvo sukaktį, sutartinių giedotojų grupė iš Molėtų „Alsūnė“, vadovė Rita Pelakauskienė, o taip pat draugai iš Smalvų – tradicinė kapela, vadovė Danutė Stunžienė.

Jungtinis Čiūtos ir Seluonos pasirodymas resize Čir vir vyrai resize

Po ilgo jubiliejinio koncerto į salę įneštas didžiulis gimtadienio tortas, subūrė seluoniškius į krūvą sugalvoti norą ir užpūsti žvakutes.

Kultūros centro fojė prieš koncertą ir po jo buvo galima pasigrožėti seluoniškių darbais: Stasės Vaitkūnienės mezginiais ir nėriniais, Vasilijaus Trusovo poezijos knygomis, Aušros Mačiulytės keramika, Genovaitės Vitienės tapybos darbais, Danutės Taločkienės aukštaitiškomis juostomis, Birutės Andrijauskienės austais kostiumais;, Virginijos Žukauskaitės – Kazancevienės skutinėtais margučiais, Jūratės Mardosienės fotografijomis, Vaivos Sukavičienės natūraliais rankų darbo muiliukais, Nijolės Šukštulienės riešinėmis, Dianos Skvarčinskaitės kiaušiniais, margintais vašku. Taip pat peržiūrėti Eriko Černovo sukurtą nuotraukų koliažą.

Smalvų kapela resize

Po koncerto visi bendravo, vaišinosi, šoko, dainavo vakaronėje, kurios metu visus linksmino Širvintų krašto kapela „Noragas“, kuriai vadovauja Gintarė Jakštienė.

Taigi, karta praeina ir karta ateina, o žemė stovi per amžius. Saulė teka ir saulė leidžiasi, ir skuba į savo vietą, iš kur užtekėjo. Vėjas pučia į pietus ir gręžiasi į šiaurę. Pučia šen ir ten, sukdamas aplinkui, ir vėjas grįžta į savo kelius. Visos upės teka į jūrą, o jūra vis nepilna. Į vietą, iš kur upės išteka, ten jos tekėdamos vėl grįžta. Nepakanka visų žodžių, niekas negali visko išpasakoti.  Akis niekuomet nesoti regėti ir ausiai niekados negana girdėti. Kas buvo, tas pat vėl bus. Ir kas įvyko, tas pat vėl įvyks. Nieko naujo po saule. Ir vėl nauja pradžia ir kita sėkminga tąsa.

Gimtadienio noras resize

Visi linkėjo „Seluonai“ ir seluoniškiams, kad gegutė iškukuotų gyvuoti dar 100 metų ir toliau tęsti mūsų protėvių tradicijas, dainuoti, giedoti, šokti, muzikuoti ir sėkmingai verti naują vėrinį.

Renginį organizavo Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras, iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Diana Skvarčinskaitė, ansamblio vadovė

Nuotraukos Eriko Černovo

Daugiau nuotraukų čia:

Renginio video čia: