Selos muzikantai skelbimas 2022 02

Jau XXIX kartą Zarasuose vyks festivalis „SĖLOS MUZIKANTAI“

 Pagaliau šiais metais mes vėl galėsime sukviesti žiūrovus į tradicinį tarptautinį liaudiško muzikavimo festivalį ,,SĖLOS MUZIKANTAI“, kuris šiais metais bus jau  XXIX – as. Jeigu ne pirmasis karantinas, kuris mus užklupo labai netikėtai, būtu trisdešimtas. Labai džiaugiamės, kad galėsime pasimatyti gyvai, nes pernai metų festivalį teko transliuoti internetu. Tai beje irgi buvo labai linksma patirtis, nes Zarasų kultūros centras buvo tapęs tikra televizijos studija, o svečių sulaukėm net iš Australijos.

Šiais metais ypatingą dėmesį norėčiau atkreipti į jau šeštus metus vyksiantį ,,MANDOLINOS AKADEMIJOS" projektą, kuris prasidės gegužės 6 dieną 15 val., pirmoji pamoka pradedantiems groti mandolina, Zarasų kultūros centro mažojoje salėje. Nuo 16 val. pamokos su pažengusiais, o 18 val. prasidės mandolinų orkestro repeticija. Kartu su mumis dirbs akademikai: Romaldas Trijonis (grupė JONIS), Simonas Navickas (Lietuva), Ilmars Pumpurs (Latvija), Edita Gumauskaitė (grupė SMETONOS ŪSAI). Taip pat kviečiame stebėti Zarasų kultūros centro internetini puslapį www.zkc.lt, kur galėsite rasti ir naujas, specialiai šiam festivaliui išleistas, mandolinos pamokas.

 Gegužės 7 – tą kviečiame į Šlyninkos vandens malūną, kur nuo 10 val. vyks „Cibulinė“, o nuo 12 val. pradėsime pirmąjį festivalio kapelijų koncertą ,,EUROVYŽA".  Čia gros muzikantai JOHANNA SEIM IR DRAUGAI  (Norvegija, Vokietija, Prancūzija), PIARNU MUZIKANTAI (Estija), Mėguva (Palanga), Muzikantai iš Latvijos, MINGĖ (Klaipėda), SMETONOS ŪSAI (Vilnius), SAMANYČIA, ČIR VIR VYRAI, SALAKO, SUVIEKO, SAMANIŲ kapelos (Zarasai).

17 val. kviečiame visus tradiciškai į Stelmužę, pasisveikinti su ąžuolu ir paklausyti vienintelio ir nepakartojamo tarptautinio mandolinininkų susibūrimo Stelmužės bažnytėlėje ,,PĄ ŪŽĄLU".  Šių metų koncertas skirtas kompozitoriaus Algirdo Klovos, kuris yra dalyvavęs šiame mūsų susibūrime, atminimui. Čia pasirodys: Mikchail Kačalov (Ukraina),  JOHANNA SEIM IR DRAUGAI  (Norvegija, Vokietija, Prancūzija), SKAŅUMĀJAS MUZIKANTI (Latvija), Domas Žemaitis (Lietuva),  ,,Smalvų mandolinininkai" ir dar daug naujų ir nematytų muzikinių projektų kuriuos užbaigs  ,,MANDOLINŲ ORKESTRAS".

Gegužės 8 – tą visus kviečiame į Kultūros centrą – Dusetų dailės galeriją, kur 13 val. prasidės tradicinis geriausių Lietuvos ir užsienio armonikierių koncertas. Šiemet jo organizavimu rūpinasi Sadūnų grupės muzikantas ir dainų autorius Petras Leleika. Koncertas vadinasi ,,XXIX kartas", nes būtent šis koncertas buvo festivalio pradininku. XXIX kartą susirinks tradicinės trieilės armonikos muzikantai iš UTENOS, ZARASŲ, ROKIŠKIO, IGNALINOS, MOLĖTŲ ir kitų regionų, bei svečiai iš Latvijos ir Estijos. Finale – „JUNGTINIS TRIEILIŲ ARMONIKŲ ORKESTRAS“. Festivalio koncertų vedantysis UNTANIOKAS (Antanas Laurinkevičius).

O pasibaigus šiam koncertui mes tikrai ilgam neišsiskirsim nes iš karto pradėsim ruoštis sekančių metų festivaliui ,,SĖLOS MUZIKANTAI", kuris bus jubiliejinis – XXX – tas.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija,

NordPlus programos projektas “Happy Learning” NPAD-2021/10087 ir Zarasų rajono savivaldybė.

Zarasų kultūros centro etnografas Gintaras Andrijauskas

Mandolinos akademija 02

Mandolinos akademija 03