Seluona 01

Kaip ir daugeliu šimtmetį mininčios Lietuvos dainų šventės „Kad giria žaliuotų“ renginių, taip ir liepos 2-ąją vyksiančios Folkloro dienos „Rasi rasoj rasi“ programa norima pasidalinti su visos Lietuvos žiūrovais, tad birželio 8d. mūsų paveldėtos ir šiandien tradicijas saugančios kultūros šventė skleidėsi Druskininkų krašte.

Praėjusį šeštadienį, nuo 12 val. Druskininkų pramogų aikštėje savo amato patirtimi, įgūdžiais ir atradimais dalinosi tautodailininkai, žolininkės ir kitų tradicijų puoselėtojai. Džiugu, kad jų tarpe buvo ir mūsų kraštiečiai Erikas ir Daiva Čypai.

Nuo 17 val. net 40 vaikų ir suaugusiųjų folkloro ansamblių iš visos Lietuvos žiūrovus pakvietė į Nemuno krantinę prie Grožio šaltinio dainomis ir žodžiais iškilmingai pagerbti šį, itin svarbų miestui, ir kitus stebuklinguosius mūsų žemės šaltinius.

Na, o 18 val. Pramogų aikštėje druskininkiečiams ir svečiams skambėjo įspūdingas teatralizuotas koncertas „Rasi rasoj rasi“.

„Nuoširdžiai bendradarbiaudami su kūrybingu Druskininkų kultūros centro kolektyvu, Folkloro dienos kūrybinės grupės nariai – Lietuvos nacionalinio kultūros centro specialistai, režisierius Deivydas Valenta, aktorė, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė Toma Vaškevičiūtė ir visa renginio komanda stengėsi atskleisti visais laikais svarbias esmines egzistencines tautos vertybes, parodyti liaudies dainos grožį, šokio smagumą, ilgaamžę išmintį ir išbandė numatytus meninius sprendimus“, – sakė Folkloro dienos kūrybinės grupės vadovė Vida Šatkauskienė.

Seluona 1Seluona3(1)

Pagrindinė artėjančios dainų šventės Folkloro dienos idėja – skelbti mūsų tautos karta iš kartos perduodamą svarbiausią žinią, kad visa, kas mus supa, kas regima ir neregima, kas auga, stiebiasi, klesti ir nyksta, kas esti, buvo ir bus, yra šventa. Ir tai šimtmečiais sąlygoja žmogaus būdą būti pasaulyje, pagarbų, tausojantį santykį su aplinka.

„Rasi rasoj rasi“ – magiška formulė, kviečianti ieškoti prasmės, gyvybės pradų, buvimo slėpinių ir teikianti viltį rasti, patirti, atpažinti. Koncerto tėkmėje išryškėjo tam tikri ženklai, kurie galėtų pasiūlyti ieškojimo kryptį – tai pati rasa ir visas pasaulis, kurį ji atspindi, Rasos šventė, kaip ir kitos svarbiausios metų šventės, gyvybė gamtoje, namai ir šeima, kasdieniai darbai, meilė ir bendrumas, netgi grėsmė ir pavojai.

Tai buvo generalinė repeticija prieš 100 – mečio Dainų šventės Folkloro dienos Katedros aikštėje baigiamąjį koncertą liepos 2d.

Džiugu, kad šiame renginyje liepos 2d. atstovauti Zarasams LNKC delegavo net du folkloro ansamblius - vaikų ir jaunimo folkloro ansamblį „Čiūta“ ir folkloro ansamblį „Seluona“. Na, o praėjusį šeštadienį Druskininkuose pasirodė tik „Seluona“, nes „Čiūta“ dalyvavo festivalyje „Kaišiadoryse“.

Diana Skvarčinskaitė, folkloro ansamblių vadovė

Nuotraukos dalyvių