Mandolinos akademija 04

Pristatome VI „MANDOLINOS AKADEMIJOS“ sezoną. Šiuose video jūs galėsite išmokti groti mandolina ir susipažinti su kitų šalių liaudies instrumentais. Šis projektas tai dalis XXIX tradicinio tarptautinio liaudiško muzikavimo festivalio „SĖLOS MUZIKANTAI“

Šiais metais ypatingą dėmesį norėčiau atkreipti į jau šeštus metus vyksiantį ,,MANDOLINOS AKADEMIJOS" projektą, kuris prasidės gegužės 6 dieną 15 val., pirmoji pamoka pradedantiems groti mandolina, Zarasų kultūros centro mažojoje salėje. Nuo 16 val. pamokos su pažengusiais, o 18 val. prasidės mandolinų orkestro repeticija. Kartu su mumis dirbs akademikai: Romaldas Trijonis (grupė JONIS), Simonas Navickas (Lietuva), Ilmars Pumpurs (Latvija), Edita Gumauskaitė (grupė SMETONOS ŪSAI). Taip pat kviečiame stebėti Zarasų kultūros centro internetini puslapį www.zkc.lt, kur galėsite rasti ir naujas, specialiai šiam festivaliui išleistas, mandolinos pamokas.

„MANDOLINOS AKADEMIJA“ tai mokymo programa skirta lavinti etno. muzikavimo įgūdžius, skatinti bendradarbiavimą tarp muzikantų iš Lietuvos ir kitų šalių.

 Jis išaugo iš mokymų-repeticijų ruošiantis bendram pasirodymui išskirtiniame kultūrinio turizmo objekte-medinėje Stelmužės bažnytėlėje.

Visus metus Kuriama mokomoji audio ir video medžiaga ir talpinama internete. Taip pat vyksta išvažiuojamosios pamokos pas kolektyvus esančius kituose miestuose. Bendraujama su muzikos instrumentų meistrais.

Cvingas

Cvingas - Muzika liaudies, aranžuotė Edita Gumauskaitė, moko Gintaras Andrijauskas

Valsas

Klasikinis Valsas - Muzika liaudies, aranžuotė ir atlikimas Gintaras Andrijauskas

Smalvu valsas

Klasikinis Valsas - Muzika liaudies, atlieka Smalvų „Mandolininkų“ grupė

Norwegai

Mandolinos akademijos Johanna Seim paskaita - Hardanger fiddle (Norway 2022)

Terese

Teresės Andrijauskaitės paskaita - „Rigelandas“ tradicinis norvegų šokis.

Domas

Mandolinos akademijos Domas Žemaitis - Waldzitherio pamoka

Ukraina

Mandolinos akademijos Serhiy Okhrimchuk (Ukraina)

Mandolinos akademija 22