Geriausi 01

Zarasų kultūros centrui – Kultūros ministerijos geriausio Aukščiausios kategorijos 2020 metų kultūros centro premija

Kiekvienais metais visos Lietuvos kultūros centrai turi galimybę dalyvauti Kultūros ministerijos konkurse, kuriame vertinama paskutinių penkerių metų aktyvi, kūrybiška, novatoriška veikla. 2020 metų geriausiu Aukščiausios kategorijos kultūros centru Lietuvoje pripažintas Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras, pirmosios kategorijos – Akademijos kultūros centras (Kėdainių r.), antrosios kategorijos – Veliuonos kultūros centras.

 

Premijos paskirtos vadovaujantis Geriausio kultūros centro vertinimo komisijos išvadomis. Komisija vertina, kaip puoselėjama etninė kultūra, mėgėjų menas kuriant menines programas, plėtojant švietėjišką, edukacinę, pramoginę veiklą, ugdant bendruomenės kultūrinius poreikius, organizuojant profesionalaus meno sklaidą.

1 resize

„Nors 2020-ieji buvo kupini sudėtingų iššūkių, šie kultūros centrai iššūkiuose įžvelgė galimybes ir sutelkė visas jėgas, kad kultūrinis pulsas regionuose nenutrūktų net ir nelengvomis aplinkybėmis. Kultūros centrų veikla pandemijos sąlygomis tapo puikiu pavyzdžiu, kaip kūrybiškumas, lankstumas ir atvirumas naujovėms bei pokyčiams padeda įveikti net sunkiausią laikotarpį“, – sakė kultūros viceministras Albinas Vilčinskas.

„Be galo džiaugiamės tokiu aukštu įvertinimu ypač atsižvelgiant į tai, kad 2020-ieji metai Zarasų kultūros centrui buvo vienas didelis iššūkis. Teko staigiai persiorientuoti į virtualią erdvę, kelti kvalifikaciją neįprastose technologijų srityse, perkopti kamerų, tiesioginių transliacijų baimę ir pan. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi kiekvienu savo darbuotoju, kuris stengėsi, dirbo, tobulėjo ir štai – gavo ypatingą apdovanojimą už savo pastangas. Dėkojame Zarasų rajono merui Nikolajui Gusevui, kuris nuolat palaiko mus ir kultūrą, jo rekomendacija prisidėjo prie mūsų įvertinimo. Šiandien mums visiems džiaugsminga diena, - dalijosi emocijomis Zarasų kultūros centro direktorius Aurimas Gudas.

 

5 resize

Zarasų kultūros centro kolektyvas dėkoja visiems, kurie padeda ir prisideda prie kūrybinių iniciatyvų, renginių, projektų gerais žodžiais, mintimis, darbais, finansais ir kitais resursais. Be jūsų būtume tik biudžetinė įstaiga, o dabar esame kūrybiškų, iniciatyvių, inovatoriškų, draugiškų ir darbščių žmonių traukos centras.

7 resize