Zarasų rajono gatvėmis riedės „Kultūra ant ratų“ Jeigu jums atrodo, kad šiuolaikinės technologijos – tai tik IT specialistų darbo laukas, o Zarasuose gyvenantiems žmonėms iki jų – kaip iki mėnulio – jūs klystate! Zarasų kultūros centras kartu su Daugpilio rajono savivaldybės Kultūros skyriumi pradėjo naują, 18 mėnesių truksiantį projektą „Senas kaip naujas“ („Old like new“), kurio laukiamiausias pirkinys – specializuotas transportas „Kultūra ant ratų“.

Tai išskirtinis, Lietuvoje analogų neturintis autobusas, kurio viduje galės įsikurti mobili kūrybos ir mokymosi erdvė, kino teatras, meno galerija ir svarbiausia – viskas bus pateikiama naujausių technologijų pagalba. Virtualios realybės akiniai, interaktyvioji lenta, plačiaekranis televizorius ir garso aparatūra – visa tai bus skirta Zarasų rajone gyvenančių žmonių kultūriniam švietimui ir turiningam laisvalaikio praleidimui.   Taip pat projekte numatytos edukacinės, kultūrinės ir sveiką gyvenseną propaguojančios veiklos senjorams ir jaunimui, kurios prasidės ateinančiais metais, kai tik aplinkybės taps palankesnės ir susitikti gyvai vėl bus saugu. Labiausiai aktualizuojamos bus Degučių, Salako ir Smalvų teritorijos, o 2021 m. rugpjūtį Zarasuose vyks finalinis projekto renginys – festivalis „Gydantis vanduo“, kurio metu Zarasų miesto gyventojai ir svečiai turės galimybę ne tik pasinerti į garsų ir šokių terapiją, sužinoti daugiau apie geriausias vandens savybes, bet ir išvysti Zarasų krašto istoriją pasakojantį 3D filmuką kino teatre po vandeniu. Ne, akvalango neprireiks, bet bus tikrai įspūdinga! Tad kviečiame sekti projekto „Old like new“ informaciją www.zkc.lt.

Projekto vadovė Aleksandra Pulokienė

Svarbi informacija:
2014 – 2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas Nr. LLI-541 „Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų tinklo plėtra, pasitelkiant mokymosi visa gyvenimą, kultūrines ir sveikos gyvensenos veiklas” („Old like new“)
Projekto trukmė: 2020-08-03 – 2022-02-02 (18 mėnesių)
Visas projekto biudžetas – 230000,00 Eur.
Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 195 500,00 Eur.

Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.