Eglė – mums toks savas, švelnus vardas, kurį visuomet tapatiname su visažaliu spygliuočiu medžiu, be kurio nepasieina žiemos šventės. Prancūzijoje vardas Aglaé reiškia spindesį ir grožį, o graikų mitologijoje Aglaea, Aglaia – tai viena iš trijų charičių – linksmųjų deivių. Charitės arba gracijos - tai menų, grožio, žavesio, gamtos ir vaisingumo deivės, Afroditės palydovės.
Taigi neveltui šiais metais nusprendėme, kad kol Lietuvos ir pasaulio miestai varžosi dėl gražiausių žaliaskarių, kultūros centras suburs gražiausias Eglutes – mergaites, merginas ir moteris, kurias visą gyvenimą lydi toks išskirtinis vardas.
Mintis sukviesti ir dėmesiu palepinti gražiausias Egles kilo kultūros centro etnografui Gintarui Andrijauskui, lapkričio  mėnesį buvo paskelbtas kvietimas siųsti Eglių ir Eglučių nuotraukas kultūros centrui, o gruodžio 4 d. prieš Zarasų miesto eglės įžiebimą kultūros centro Facebook paskyroje buvo sukurta 6 nuostabių Eglučių foto galerija, kurių jauniausiajai – vos pusantrų metukų. Gražiosios Eglės kartu su savo nuotraukomis siuntė ir sveikinimus bei palinkėjimus Zarasų krašto žmonėms.

 
Kad gražiausioms Zarasų Eglutėms būtų dar smagiau, sekmadienį po nuotraukų paskelbimo jas namuose aplankė netikėti svečiai iš kultūros centro bei perdavė simbolines dovanėles. Smagiausia buvo prieš apsilankymą paskambinus paklausti „Ar čia gražiausia Zarasų Eglė?“ ir sulaukti atsakymo „Taip!“.
Tikimės, kad tokios mažos, bet nuoširdžios kultūros centro akcijos praskaidrina jums nuotaiką ir pakelia ūpą šiomis nerimo kupinomis dienomis. Linkime jums sveikatos ir ramių artėjančių švenčių bei nekantriai laukiame sugrįžtant į tradicinius renginius, kurių metu vėl mėgausimės tikru, gyvu bendravimu ir kultūra.