DSC 6555 resize

Nuaidėjo VII-asis skudutininkų ir ragų pūtėjų festivalis „Dudutis“

Spalio 15–16 dienomis VII-asis skudutininkų ir ragų pūtėjų festivalis "Dudutis", skirtas tauosakininko Stasio Paliulio 120-osioms gimimo metinėms pažymėti, skambėjo gražiuosiuose Zarasuose.

Šeštadienį festivalio dalyviai, rudeninių lapų spalvų ir kvapų prisodrintoje Zaraso saloje, skardėjo skudučiais ir gaudė ragais.

Įspūdingoje, naujai atsidariusioje multifunkcinėje erdvėje „Kupolė“ koncerte "Skudučių skambesiai" dalyvavo Gargždų, Endriejavo, Kalvarijos, Klaipėdos, Tauragės, Zarasų kolektyvai. Festivalio atidarymo koncertą pradėjus skudutininkų, ragininkų ir „Čiūtytės“ dainininkų pasirodymu, jį toliau tęsė duetas „Lajos“. Kadangi originalus ir netradicinis Justės Sakalytės ir Ingridos Spalinskaitės-Kurienės duetas nėra dažnai koncertuojantis kolektyvas, daugeliui klausytojų tai buvo naujas ir netikėtas praeities unikalumo ir improvizacijos tėkmės atradimas.

DSC 6162 resize DSC 6250 resize

 Sekmadienį festivalis persikėlė į Zarasų kultūros centrą. Jau šeštadienį dalyvavusių kolektyvų gretas papildė iš Alytaus, Biržų, Jonavos, Pasvalio ir Vilniaus atvykę skudutininkai ir ragininkai bei Zarasų kultūros centro folkloro ansamblio „Seluona“ dainininkai. Po intensyvios repeticijos 16 val. vykęs koncertas „Skambėkime“ buvo tikrai įvairus. Skambėjo tiek skudutininkų ir ragininkų atliekami tradiciniai kūriniai, iš kurių daugelį užrašė tautosakininkas Stasys Paliulis, tiek ir  autorinės kūrybos atskirų kolektyvų ir apsijungusių į bendrą ansamblį festivalio dalyvių atliekami kūriniai. Į festivalį svečių teisėmis atvykęs Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis visus sužavėjo jaunatviška energija ir subtiliu tradicijos ir šiuolaikiškumo sintezėje pulsuojančiu pasirodymu. Festivalio pabaigoje, kaip viso renginio baigiamasis akordas, tradiciškai suskambėjo visų dalyvių skudučiuojama „Untytė“.

DSC 6360 resize DSC 6622 resize

Prie festivalio sėkmės didele dalimi prisidėjo sutelkta Zarasų kultūros centro darbuotojų komanda, šauni koordinatorė ir renginių  vedėja Diana Skvarčinskaitė, sekmadienio koncerto vedėjas Gintaras Andrijauskas. Pagrindinis festivalio „Dudutis“ rengėjas Lietuvos nacionalinis kultūros centras, rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

„Aksominį“ sekmadienio vakarą smagu buvo matyti gerumu spindinčius išvykstančių festivalio dalyvių ir žiūrovų veidus.

Screenshot 3

Daugiau nuotraukų iš „Kupolės“ salės čia:

Daugiau nuotraukų iš koncerto „Skambėkime!“ Zarasų r. savivaldybės kultūros centre čia:

Algytė Merkelienė, festivalio meno vadovė

Nuotraukos Eriko Černovo