DU FESTIVALIAI DARNIAI SUTILPS Į VIENĄ MIESTO ŠVENTĘ

Įpusėjus rugpjūčiui Zarasuose tradiciškai pakvimpa žolynais, o ore pradeda tvyroti miesto šventės nuotaikos. Šiais metais miesto 514 metų gimtadienį švęsime rugpjūčio 14 – 15 d. Sėlių aikštėje. Pirmoji – šiuolaikinės muzikos ir menų diena – festivalis „Zarasai 2020“, o antroji – tradicinių Žolinių diena – folkloro festivalis „Žolynai“. Kartu persipinantys ir vienas kitą papildantys festivaliai šiais metais žada margą programą, kurioje kiekvienas ras sau tinkamų veiklų, mėgiamos muzikos ir reginių.
Neapsieita ir be naujovių. Šventinę mugę šiais metais organizuoja ne jungtinės kultūros centro, muziejaus ir seniūnijos pajėgos, o profesionalus Lietuvos mugių organizatorius, Zarasų miesto šventės bendraorganizatorius „My Fest“. Tikimės, kad savo srities profesionalai padovanos renginio lankytojams turiningą ir gausią mugę, o be to ir populiariųjų muzikinių programų bei ugnies spektaklį.

Šventės atidarymas taip pat bus neįprastas – Zarasų moto klubas apjuos Sėlių aikštę savo gaudžiančių variklių garsais ir spalvotų dūmų juostomis. Kviečiame miesto fotografus prisijungti ir įamžinti šventės atidarymo akimirkas savo objektyvais ar dronais iš viršaus, o baikerius, norinčius tapti šio įspūdingo reginio dalimi, kviečiame rugpjūčio 14 d. 16.00 val. rinktis prie Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos aikštelės. Spalvotais dūmais pasirūpins organizatoriai.

Pirmąją dieną be tautodailės, prekybos ir pramogų mugės, kuri šurmuliuos nuo ryto, pavakare Sėlių aikštės erdvėse įsikurs jaunimo vizualiųjų menų skveras – dailės ir fotografijų paroda po atviru dangumi. Parodą atidarys solistas Viktoras Lapėnas, o parodos metu galėsite pasigrožėti jaunųjų foto menininkų ir dailininkų - Evelinos Kisielienės, Aurelijos Korolkovos, Gintarės Juškėnaitės, Irmos Taločkaitės Jusienės, Samantos Račkauskaitės ir Eriko Černovo darbais. Samanta pakvies šventės lankytojus į mažąją fotosesiją, o Evelina žada atvirą dailės pamoką. Pirmą kartą viešoje miesto erdvėje po atviru dangumi bus kuriama bendra spalvų ir potėpių kompozicija - didžiulė drobė, kuri bus ne kas kita, o mūsų visų ekspresijos ir spalvų sintezė, kurioje improvizuodami pačiomis netikėčiausiomis priemonėmis ir panaudodami skirtingas tapybos technikas išreikšime savo mintis, įspūdžius, pojūčius ir jausmus. Išlaisvinkime save ir palikime pėdsaką didžiuliame miesto šventės plenero paveiksle!

Išsamesnę miesto šventės programą pristato Zarasų kultūros centro direktorius Aurimas Gudas:
„Žolinių išvakarėse Stelmužėje tradiciškai bus organizuojamas Sutartinių vakaras „Susitikime prie senojo ąžuolo“, kurio metu pasirodys atlikėjai iš Ignalinos, Molėtų, Rokiškio, Dusetų ir Salako, o ypatinga vakaro viešnia - uteniškė, poetė, Antano Miškinio literatūrinės premijos už eilėraščių aukštaičių uteniškių tarme knygą „Paraič nama“ laureatė Regina Katinaitė-Lumpickienė.
Festivalio „Zarasai 2020“ vakaro muzikinėje programoje Sėlių aikštėje kviesime pasiklausyti Aukštaitijos bardų (atlikėjų iš Vilniaus, Utenos ir Rokiškio), kuriuos į Zarasus sukvies iš Lietuvos bardų stovyklos neseniai sugrįžęs Zarasų kultūros centro etnografas Gintaras Andrijauskas, populiariosios grupės „69 danguje“ koncerto bei legendinės grupės „Skamp“ nario Viktoro Diawaros projekto „Afrodelic“, po kurio pats Viktoras pratęs diskoteką iki vidurnakčio.


Zarasų viešoji biblioteka tradiciškai burs į „Nakties skaitymus“, kuriuose šiais metais dalyvaus poetas Julius Keleras, poetas, rašytojas, dainų atlikėjas Vytautas V. Landsbergis ir aktorius Algirdas Latėnas.
Išaušus Žolinių rytui Sėlių aikštėje prie tautodailininkų prisijungs gausi Knygų mugė, o įvairiose aikštės ir parko erdvėse vyks sveikos gyvensenos ir sporto veiklos aktyviesiems. VšĮ „Kūno kultūros ir laisvalaikio centras“ organizuos mankštas „Žvalus rytas“, „Linksmoji šeimų mankšta“ ir „H.I.T. treniruotė“. Gabrielė Šakalytė kvies prisijungti prie „Dance fitness“ treniruotės, kurios metu su zarasiškė, besimokanti Sporto terapijos netoli Londono įsikūrusiame Bucks New University, vasaros metu Zarasų kultūros centre vedanti nemokamas šokių pamokas, mokys visus norinčius nesudėtingų šokių žingsnelių kombinacijų pagal populiariausias dainas. Prie sporto programos jungiasi ir bandomasis fizinio aktyvumo plėtros projektas moterims „Geros nuotaikos programa“ – atviras treniruotes ant batutų ves trenerės Donata ir Elžbieta.

Visus norinčius ir galinčius kviečiame nelikti abejingais ir sudalyvauti VšĮ „Nacionalinio kraujo centras“ organizuojamoje kraujo donorystės akcijoje, kur tiesiog šventės metu galėsite padovanoti kraujo tiems, kam jo labiausiai trūksta. Akcija vyks rugpjūčio 15 d. nuo 11.00 iki 17.00 val. Sėlių aikštėje.

Vidurdienį bažnyčios varpai visus kvies į mišias Zarasų Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje, o po mišių prasidės tradicinės Žolinių apeigos su gražiausių vasaros žolynų vainiku ir Zarasų rajono folkloro ansamblių programa, veiks gyvųjų amatų kiemeliai - pynimas iš šieno, klevo lapų, keramika ir kt. Svečiuose - vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Madara“ (Ryga, Latvija) su soliste Olga Rajecka (vad. Viesturs Virza), kurie kartu su projekto „Atrask paguodą“ šokių grupe (choreografas Rimvydas Cikanas) padovanos žiūrovams smagią šokių ir dainų programą.
Zarasų viešosios bibliotekos galerijoje bus atidaroma fotoklubo „Ežerų žemė“ paroda „Jeigu šiandien esi tau skirtuos Zarasuose“, kurioje išvysite Gintauto Antanavičiaus, Rimanto Bikulčiaus, Gitanos Kavaliauskaitės, Vasilijaus Kukonenko, Algimanto Navicko, Adolfo Sinkevičiaus, Stanislovo Sinkevičiaus darbus. Nespėję apsilankyti atidarymo dieną, suspėsite tai padaryti iki rugsėjo 15 d.
Sėlių aikštėje pavakare į Kauno lėlių teatro spektaklį kviesime šeimas su vaikais, po spektaklio siųsime linkėjimus šiais metais dėl visiems žinomos priežasties neįvykusiems „Sėlos muzikantams“, o saulei besileidžiant scenoje išvysime muzikinę šventės kulminaciją - grupę „Skylė“ su akustine programa. Atomazgai Zaraso ežero pakrantėje – „Viduramžiai LT“ ugnies šou spektaklis „Inferno“, oficialiai pripažintas geriausiu 2018 m. ugnies šou Lietuvoje, nugalėjęs kitų grupių pasirodymus ugnies šou konkurse „Pasaka“ ir šventinis „Bliko“ fejerverkas virš vandens.“

Maloniai kviečiame apsilankyti Zarasų miesto šventės renginiuose rugpjūčio 14 – 15 dienomis, mėgautis turininga programa ir nepamiršti laikytis rekomenduojamų asmens higienos ir saugumo reikalavimų viešų renginių metu. Patikslintą programą pateiksime kitame laikraščio numeryje.


Renginio organizatoriai: Zarasų rajono savivaldybė, Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras, mugių organizatorius Lietuvoje „My Fest“
Renginio partneriai: Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Zarasų miesto seniūnija, Zarasų atviras jaunimo centras,
 VšĮ „Kūno kultūros ir laisvalaikio centras“, VšĮ „Nacionalinio kraujo centras“, Zarasų moto klubas, katamaranas „Zarasai“, „Wake Inn Zarasai“, „Du drambliai“
Informacinis partneris: laikraštis „Zarasų kraštas“
Pagrindiniai renginio rėmėjai: UAB „Viada“, UAB „Panevėžio energija“
Rėmėjai: UAB „Akadas“, UAB „Vasaknos“, UAB „Visagino linija“, UAB „Pjūklininkas“, IĮ „Regos menas“, UAB „Zarasų agroservisas“, UAB „Langaza“


Aleksandra Pulokienė

Zarasų kultūros centro kultūrinių renginių vadybininkė