Duokim garo 01

Spalio 30-ąją „Duokim garo!” kviečia susipažinti su Lietuvos vasaros sostine – Zarasų rajonu. Gamta ir istorija šiam kraštui nepašykštėjo visokių gėrybių: čia net 326 ežerai (ir didžiausias Lietuvos ežeras, ir ilgiausias – žinoma, tik Zarasų rajone!), Stelmužėje – galingiausias šalies ąžuolas ir seniausia išlikusi medinė bažnytėlė, Salake – aukščiausia Lietuvoje akmeninė bažnyčia.

Zarasų rajonas Lietuvai davė poetus Paulių Širvį ir Petrą Gaulę, kompozitorių Juozą Gruodį, kalbininką Kazimierą Būgą, čia augo ir apie savo kovą 1831-ųjų metų sukilime paskelbė lietuviškoji Žana d'Ark – Emilija Pliaterytė. Aplankysime fortifikacinę sistemą, kurią I-ojo pasaulinio karo metais aplink Zarasus įrengė vokiečiai, Tiltiškių vandens malūne apžiūrėsim turtingiausią Lietuvoje senų radijo imtuvų kolekciją, o Šlyninkos vandens malūne (beje, tebeveikiančiame iki šiol) Regina Veselienė parodys, kaip kepami senoviniai aukštaitiški blynai iš alaus tešlos (privalome dar kartą perspėti: tradiciniai lietuviški patiekalai – ne norintiems palieknėti!). O dar susipažinsime su zarasiške tautodailininke Virginija Žukauskaite-Kazanceviene – visoje Lietuvoje žinoma velykinių margučių skutinėjimo meistre.

1030 Zarasai.00 49 10 15.Still004 resize 1030 Zarasai.00 13 38 09.Still002 resize
Nuostabi gamta ir aukštaitiška dvasia įkvepia zarasiškius muzikai ir dainoms – tradicinės muzikos kolektyvų rajone daugybė. Tad į studiją kviečiame legendinius „Sadūnus”, „Duokim garo!” žiūrovams jau gerai žinomus „Čir vir vyrus”, fokloro ansamblius „Čiūta” ir „Seluona”, Zarasų kultūros centro sutartinių giedotojų grupę „Laukesa” bei jaunuosius jų sekėjus, grupę „Gražutė”, „Smalvos” mandolinininkus, Samanių kapelą, Fausto Latėno meno mokyklos tautinių šokių grupę „Vingurinis”, Dusetų dailės galerijoje muzikuojančią grupę „La'gaminas” bei jaunuosius Zarasų dainininkus – Gilmę Dainytę, Dianą Boriak ir Simoną Navicką.

1030 Zarasai.00 12 32 02.Still001 resize 1030 Zarasai.00 52 29 15.Still005 resize

Smagi, turtinga aukštaitiška rudens popietė – su „Duokim garo!”, sekmadienį, 16.45 val., per LRT televiziją.

Nuoroda į videoanonsą:

garo