Projekto „Old like new” laukiamiausias įsigijimas – autobusas „Culture on the wheels“ jau Zarasuose

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro kartu su Daugpilio rajono savivaldybės Kultūros skyriumi vykdomo 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-541 „Developing deprived territories‘ network in Daugavpils and Zarasai regions by using lifelong learning, cultural and healthy lifestyle‘s activities“ (Old like new) pirmasis periodas jau eina į pabaigą.

Nors dėl susiklosčiusios epidemologinės situacijos projekto veiklos šiame periode nebuvo vykdomos, tačiau reikalingų priemonių ir įrangos įsigijimai vyko pilnu pajėgumu. Svarbiausias ir laukiausias projekto pirkinys – specializuota transporto priemonė „Kultūra ant ratų“ („Culture on the wheels“) – tai moderniai įrengtas autobusas, skirtas kultūros paslaugų transportavimui į atokiausias Zarasų rajono vietas. Autobuso dizainas ir speciali įranga leidžia kultūrinę veiklą vykdyti net ten, kur nėra ir niekada nebuvo elektros. Autobuso išorėje montuojamas reklaminis ekranas padės skleisti gerąsias naujienas apie Zarasų ir Daugpilio krašte vykstančius renginius bei kitas aktualias kultūros veiklas, o taip pat pasitarnaus ir kaip papildomas kino ekranas mini kino teatrui lauke. Autobuso viduje - profesionali garso ir šviesos įranga, išimamas elektros generatorius, interaktyvi lenta ir virtualios realybės akiniai – sudaro neribotas galimybes atskirtose teritorijose gyvenantiems žmonėms dalyvauti kultūrinėse edukacijose, susipažinti su virtualiomis ekspozicijomis, virtualiais turais.


Kol nekantriai laukiame, kada galėsime pristatyti „Kultūra ant ratų“ autobusą visuomenei, tyrinėjame jo galimybes ir ruošiame pristatomąjį video įrašą, kuriame supažindinsime jus su puikia, mobilia ir modernia priemone, kuri padės Zarasų rajone kultūros paslaugas pakelti į daug aukštesnį lygį.

Svarbi informacija apie projektą:

2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektas Nr. LLI-541 “Daugpilio ir Zarasų rajonų atskirtų teritorijų tinklo plėtra, pasitelkiant mokymosi visa gyvenimą, kultūrines ir sveikos gyvensenos veiklas” (“Old like new”)
Projekto trukmė: 2020-08-03 – 2022-02-02 (18 mėnesių)
Visas projekto biudžetas – 230000,00 Eur.
Iš jų – bendrasis Europos regioninės plėtros fondo finansavimas – 195 500,00 Eur.
Už šio straipsnio turinį atsako Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.