Vadovas: Diana Skvarčinskaitė

Vadovė Diana Skvarčinskaitė
Tel. +370 620 76866
el. paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Folkloro ansamblis „Seluona“ 2018 metais šventė 30-metį. Kolektyvas susikūrė veržliais ir aistringais 1988 metais kartu su sąjūdžiu, tautos  kultūriniu, dvasiniu atgimimu. Dainuoja Zarasų krašto dainas, kurios buvo surinktos ir įrašytos 1991-2008 metais. Kolektyvo 20-mečiui buvo parengtas ir išleistas dainų rinkinys „Anam šoni ažera“. Zarasų krašto dainos sudaro repertuaro pagrindą, bet kolektyvas turi nemažą ir kitų regionų dainų repertuarą. Sukaupti kalendorinių dainų repertuarai - ypač mėgiamos Vėlinių dainos, Rasų apeiginės, rugiapjūtės, Užgavėnių dainos.


Kasmet rengiami Vėlinių dainavimai Zarasų krašto bažnytėlėse arba savam būry, per Rasas dainuojame saulės laidos, kupolines dainas. Kolektyvas yra parengęs ir plačiai paskleidęs Vestuvių tradicijų ir dainų programą „Aukštaičių vestuvės“, nedidelės apimties programas rūtos, medžioklės, arimo, šeimos, lino, alaus, šienapjūtės ir kitomis temomis, kuriose atskleidžiama temos esmė, susijusi su tradicijomis, apeigomis. Kiekvienais metais rengiantis Zarasų rajoniniam sambūriui „Gieda gaideliai“ parengiama vis kita tematika, atskleidžiamas kitas laikotarpis (pvz. Nepriklausomos Lietuvos prieškario laikotarpis, carinės Rusijos valdymo laikotarpis ir kt.), temos aktualumas. Kiekvienai Respublikinei dainų šventei „Seluona“ parengia temines programas, iš kurių ryškesnės „Ti gerai kur mūsų nėr“, „Šviečia saulyte ir un kareivėlių“. Kolektyvas dalyvavo Respublikinėse ir Pasaulio lietuvių dainų šventėse nuo 1990 metų, tarptautiniuose „Baltica“, „Skamba skamba kankliai“ festivaliuose. 2018 metais 30-mečio proga lankėsi Armėnijoje, kur dalyvavo „Armenia on the crossroads of peace“ tarptautiniame festivalyje.


Ankstesniais metais lankėmės Belgijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje. „Seluona“ svarbiausia veikla laiko tradicinės kultūros paveldo vertybių sklaidą savam krašte, mielai dalyvauja įvairiose šventėse rajone, regione, kasmet nuo 1993 metų yra vieni iš organizatorių ir dalyvauja Zarasų folkloro šventėje „Žolinės, kuri 2017 metais tapo tarptautiniu folkloro festivaliu „Žolynai“. Nuo 2004 metų dalyvauja ir palaiko jaunimą vaikų ir jaunimo folkloro festivalyje „Zalvynė“ Zarasuose. Kolektyvas dėvi vadovės R. Vitaitės ir dalyvės B. Andrijauskienės austais kostiumais, su kuriais 2016 metais tapo geriausio tautinio kostiumo nešiotojais tarp folkloro ansamblių. Kartais folkloro ansamblis pakeičia tautinį kostiumą į retro rūbą ir padainuoja romansus, kurių yra sukaupęs nedidelį, bet nuolat papildomą repertuarą. Kartais liaudies daina pas seluoniškius nuskamba kitaip, esame atviri improvizacijoms. „Seluona“ jungia 16 įvairių profesijų žmonių, tarp kurių Zarasų rajono savivaldybės, biudžetinių įstaigų darbuotojai, mokytojai, soc. darbuotojai, verslininkai, žmonės, kuriems per 30, o kai kurie persiritę ir per 60. Tai žmonės, kolektyvo nariai ne iš pareigos, bet iš poreikio puoselėti tautinius, pilietinius jausmus, tęsti  lietuvių tautines tradicijas.