Pagrindinis > Naujienos > Didžiausia folkloro stovykla jaunimui ,,Zalvynė" vėl kviečia į Zarasus
Didžiausia folkloro stovykla jaunimui ,,Zalvynė" vėl kviečia į Zarasus
Parašė   
Pirmadienis, 09 Birželis 2008 10:54

„Zalvynė“ - tai tautinės kultūros įvairiapusiškumas trijų dienų savaitgalinėje stovykloje Zarasuose birželio 13,14,15 dienomis. Dalyviai pristato: savo regionų dainas, muzikinį paveldą, prisistato kaip kolektyvas, visi vakarai skirti senajai ikikrikščioniškai lietuviškai kultūrai.
 
Gražutės regioninio parko Šavašos pažintiniame take skamba senovinės dainos, skudučių sutartinės, prie dubenuotojo akmens sukamas sutartinių ratas, aukojamas aukuras, laukymėje prie laužo siūloma smagiai pasišokti, muzikantams susilieti į vieną didelę kapelą. Čia pat skaniai pakvimpa kiaušiniene, kurią kepa patys dalyviai, o saulei leidžiantis Lūžų mišku pasklinda dainos. 


Anot projekto vadovės etnografės Rimos Vitaitės ,,dainų sąšaukos – įspūdingas vakaro renginys vertas pamatyti, antroji sambūrio diena, kad ir mažai numigus taip pat pilna įspūdžių ir renginių. Trimis grupėmis pasklindama po bažnytkaimius, dainuojama Baltriškių, Antazavės ir Avilių bažnyčių šventoriuose. Po pietų – kulinarinio paveldo renginys. Šį kartą viskas apie lauknešėlį, nešamą laukuose triūsiantiems, į svečius važiuojantiems ar į šventes pas gimines, kaimynus einantiems. Sambūrio pabaigai - dalyvių kūrybinių projektų pristatymas. Čia išgirsime kaip jaunimas perpranta ir interpretuoja tradicines dainas, muziką. Kas pretenduoja į rimtą folkroko žanrą, kas bando folkmetalą, kas dainuoja pritariant gitarai ar kitiems „neliaudiškiems“ intrumentams. Šių metų sambūryje laukiama apie 300 dalyvių iš Vilniaus, Panevėžio, Šiaulių miestų, Molėtų, Kupiškio, Rokiškio, Biržų, Pasvalio, Švenčionių ir žinoma gausiausiai atstovaujamo Zarasų rajonų. Atvyksta ir geriausi Latgalės kolektyvai - „Rakste“ iš Jekabpilio ir „Ceiruleits“ iš Livane miestų.”

Šių metų projekto svečiai - kūrybinio folkloro grupė - Daiva Steponavičienė – Rugiaveidė su šeima. Kulinarinio paveldo vakarą vesti atvyksta gerai pažįstama etnologė Gražina Kadžytė. Interpretacijų koncertas „Zalvynė“ vyks Zarasuose Sėlių aikštėje.

„Zalvynė“ - tai Sėlių krašto folkloro reiškinys. Svarbiausia, kad jauni žmonės tarptų tautinėje erdvėje, kad turėtų draugų ir palaikytojų, kad jiems būtų įdomus mūsų paveldas. Ne tas folkloristas, kuris moka gražiai padainuoti tris liaudies dainas, o tas, kuris nešasi pasaulėjautos lauknešėlį į gyvenimą.

2008 m. birželio 14-15 dienomis Zarasuose
Jaunimo folkloro sambūris

Programa

Birželio 14 d.

14.00 val. Sambūrio „ZALVYNĖ“ atidarymas Zarasų kultūros centre
Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos moksleivių kompozicija
14.30 val. „Griežynės“ Muzikos instrumentų, instrumentininkų ir instrumentinių grupių, bei
porinimų apie muzikantus pristatymas Zarasų kultūros centre
Šavašos pažintiniame take
18.00 val. Eisena pažintiniu taku
18.30 val. „Medžių kalbėjimai“ Sutartinių ir mitologinių dainų ratas prie Lūžų dubenuotojo
akmens
20.00 val. Vakarojimas Lūžų miško laukymėje prie laužo
22.00 val „Jau sutema“ Ragų, skudučių ir dainų sąšaukos Lūžų miške.

Birželio 15 d.

„Dainų skryneles“ Antazavės, Avilių ir Baltriškių bažnyčių šventoriuose jas
atidarome po sekmadienio Mišių

Zarasų Sėlių aikštėje (lyjant – Zarasų kultūros centre)

15.00 val. „Lauknešėlis“ kulinarinio paveldo popietė. Vedėja Gražina Kadžytė
17.00 val. „Zalvynė“
Interpretacijas tradicinės muzikos temomis atlieka sambūrio dalyviai ir
Kūrybinio folkloro grupė „SEDULA“

Sambūryje dalyvauja Zarasų, Molėtų, Rokiškio, Kupiškio, Pasvalio, Biržų, Švenčionių rajonų, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus miestų, Jekabpilio ir Livane (Latvija)miestų jaunimo folkloro kolektyvai.

Sambūrį remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Jaunimo reikalų departamentas prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos
Zarasų rajono savivaldybė

DAIVA ŠUKŠTULIENĖ - 37183
 

Sėlos įvykiai

Prisijungti