Pagrindinis > Naujienos > SĖLOS MUZIKANTAI XXIV
SĖLOS MUZIKANTAI XXIV
Parašė   
Antradienis, 26 Balandis 2016 12:47

Gegužės 7-8 dienomis Zarasų rajone

XXIV -tasis tradicinis tarptautinis liaudiško muzikavimo festivalis

,,SĖLOS MUZIKANTAI”

Festivalis vyksta Zarasų krašte jau XXIV kartą ir yra vienas seniausių tokio žanro festivalių Lietuvoje. Pagrindinis akcentas - tai tradicinė trieilė ,,pataburska “ armonika, kuria tradiciškai buvo ne tik griežiama šiuose kraštuose, bet ir buvo gaminami šie instrumentai. Būtent šiam instrumentui gegužės 8 d. bus skirtas koncertas Dusetose, kur susirenka geriausi muzikantai, griežiantys trieilėmis.

Kadangi festivalio pavadinime įvardyta - ,,muzikavimo” festivalis, tai reiškia, kad didesnis dėmesys skiriamas bendram grojimui kapelose, kurį išgirsite koncerte gegužės 7 d. 12 val. Šlyninkos vandens malūne per ,,Cibulinės“ šventę.

Ir turbūt labiausiai neįprastas renginys - gegužės 7 d. 17 val. koncertas Stelmužės bažnyčioje, kur pirmąkart susirinks mandolinininkai iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos. Koncertas, kuriame klausytojai galės išgirsti kaip dar visai neseniai mūsų kraštuose skambėjo styginiai orkestrėliai. Koncertas nebus įgarsintas ir skambės taip, kaip skambėjo ir XIX amžiuje.

Gegužės 6 d.
Išvyka į LRT televizijos laidą  „Duokim garo“


Gegužės 7 d.
12 val. Kapelų ir liaudies muzikantų koncertas Šlyninkos  vandens malūne per „CIBULINĘ“ „XXIV KARTAS“
Dalyvauja: „Mėguva“ (Palanga); „Kaimynai“ (Švenčionys); Kapelos ir muzikantai iš Zarasų krašto bei visos Lietuvos ir užsienio.


17 val. Pirmasis (LIETUVOJE) mandolinininkų susibūrimas Stelmužės bažnytėlėje „PA ŲŽALU“
Dalyvauja: „Mooste Rahvamuusikakooli Pilliklubi” (Mooste ESTIJA); Mandolinininkų grupė „TARKŠKI“ (Iecava LATVIJA); „MĖGUVA“ (Palanga LIETUVA); „ZARASŲ MANDOLI-NI-NIN-KAI“ (Zarasai LIETUVA); Svečiai iš VILNIAUS; Zarasų krašto mandolinininkų rinktinė.

Gegužės 8 d.
14 val. Koncertas kultūros centro Dusetų dailės galerijos salėje.
„GRIEŽIA TRIEILĖS“
Dalyvauja: geriausi trieilėmis armonikomis grojantys muzikantai iš visos Lietuvos bei „PATABURSKŲ ARMONIKŲ RINKTINĖ“ (LIETUVA); „Mooste Rahvamuusikakooli Pilliklubi „ (Mooste ESTIJA ); „MĖGUVA“ (Palanga LIETUVA); Dusetų krašto kapelos.

Zarasų kultūros centro etnografas
Gintaras Andrijauskas
8 650 36256
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
 

Prisijungti