Pagrindinis > Naujienos > Zalvynė
Zalvynė
Parašė   
Ketvirtadienis, 29 Gegužė 2014 09:53

Zarasų krašte skambės jaunimas

Rima Vitaitė Zarasų kultūros centro etnografė, „Zalvynėa“ organizatorė

Pasipylė renginiai kaip iš gausybės rago. Ypatingai turtingas sekantis savaitgalis – birželio 7-8 dienos. Kas džiaugiasi mokslo metų pabaiga, kas vasaros šviežiu žalumu, kas proga kažkur išlėkti išvažiuoti, kol nenuilsom nuo karščio ir derliaus dorojimo.

 

Vienuoliktasis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Zalvynė“ jau dalijasi dalyviais su pas kaimynus visaginiečius vykstančiu tautiniu festivaliuku, su sutartinių švente Anykščiuose, kurioje rūpėtų ir mums pabuvoti. Bet „Zalvynė“ taip ir sumanyta, kad sutaptų su mokslo metų pabaiga, kol dar vaikų nesusiurbė stovyklos, gastrolės po svietą, parduotos vasaros miškuose ir pas senelius, būtų pačiu žaliausiu metu, o šiemet susitapatintų su Sekminėmis- kad tikslingas būtų kiaušinienės kepimas Šavašos pažintinio tako prieigose.

Į „Zalvynę“ šiemet renkasi visi keturi mūsų krašto vaikų folkloro ansambliai iš Zarasų, Salako, Dusetų ir Antazavės, nemažas būrys uteniškių, kolektyvas iš Biržų, jau senokai buvę Vilniečiai ir Kauniečiai, kapela iš Molėtų, ir labai tolimi, nusprendę išbandyti mūsų festivalį - kretingiškiaižada atvykti jaunimo grupė iš Daugpilio, ir seni mūsų draugai iš Jekabpilio. O kad suvažiuoja geriausi Lietuvos vaikų folkloro žinovai, tai ir pasinaudoti tuo žadame- jie praves teorinius- praktinius dainavimo, šokio, ragų ir ožragių pūtimo, cimbolų skambinimo ir būgnelio mušimo užsiėmimus. Kulinarinio paveldo popietėje šiais metais duoklę atiduosime varškei, kuri neturėjo ant mūsų stalo garbingos vietos, mat buvo laikoma nesočiu, nerimtu valgiu – „Na varškes duntys barškes“ , bet bandysime surinkti kuo daugiau skaniausių valgių su varške receptų. Renginys vyks Šlyninkos vandens malūno bendruomenėje. Pavakare visus mėgstančius folk žanrą pakviesime į paežerę. Kolektyvai dainuos ir grieš tiek autentišką tradicinę muziką, tiek improvizuos, o vietinį jaunimą pakviesime pasišokti tradicinių šokių iki 23 val. griežiant festivalio dalyviams.

Sekmadienį dainuosime ir griešime Turmanto, Baltriškių ir Aleksandravėlės bendruomenėms, parapijiečiams. Po pietų išvykstame į Šavašos pažintinį taką, kur kiekvienas dalyvis pasiima dalelę dvasinio molio savo tautinei savimonei lipdyti, ir paskutiniam šių metų pasibuvimui kartu smagiai pašokti, prisikirsti kiaušinienės ir visus gerokai pavargusius dar pagraudenti mūsų gražiosiomis atitartinėmis.

 

PROGRAMA

Birželio 7d

11 - 14 val. Teoriniai- praktiniai dainavimo, muzikavimo ir šokio mokymai

Zarasų žemės ūkio mokyklos vandens sporto bazėje

15 val „Na varškes duntys barškes“

 

Vaišingumo tradicijų ir kulinarinio paveldo popietė Šlyninkos vandens malūne

21 val. Folk improvizacijų koncertas Zarasuose, Zaraso ežero krantinėje

Naktišokiai

Birželio 8d.

"Dainų skryneles" bažnyčių šventoriuose po mišių atidarome:

11 val.Turmanto, Aleksandravėlės

12 val. Baltriškių bendruomenėms

Šavašos pažintiniame take

15 val. Skudučių sutartinės einant pažintiniu taku

1530 val. „Bic bitela“ Aukuro aukojimas ir sutartinių ratas

17 val. Vakarojimas prie laužo, Sekminių vaišės

1830 val. Atitartinių sąšaukos

Dalyviai:

Zarasų rajono, Utenos, Biržų, Molėtų, Kauno, Vilniaus miestų vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai jaunimo folk grupės iš Daugpilio ir Jekabpilio

Renginį finansuoja: Lietuvos Respublikos kultūros taryba, Zarasų rajono savivaldybė

Partneriai: „Gražutės“ regioninio parko direkcija,

Bendruomenė „Šlyninkos vandens malūnas“

 

Sėlos įvykiai

Prisijungti