Pagrindinis > Naujienos > po žolines
po žolines
Parašė   
Ketvirtadienis, 18 Rugpjūtis 2011 22:08

Paribio folkloro festivalis

„Žolinė“

Šių metų rugpjūčio 15 d. Sėlių aikštėje jau devynioliktą kartą praūžė Paribio folkloro festivalis, kuriame susirinko folkloro ansambliai, kapelos ir kolektyvai iš Antalieptės, Suvieko, Dusetų, Biržų, Kauno, Vilniaus ir Zarasų. Nuo pat ankstaus ryto jau ketvirtą dieną šurmuliavo gausi amatų mugė, kurioje kiekvienas galėjo rasti sau ką nors mielo ar labai naudingo namų ūkiui, o popietę užpildė folkloro ir kitų žanrų muzikos koncertai.

„Pabaigtuvių vainiko“ programoje dalyvavo du svečių kolektyvai: „Siaudela“ iš Biržų, kurie tik prieš savaitę atšventė savo miesto, kuris puse amžiaus vyresnis už Zarasus, šventę, ir „Žaisa“ iš Kauno, seniai zarasiečiams pažįstami iš Sartų švenčių, kurie tris dienas stovyklavo mūsų mieste.

Po „Pabaigtuvių vainiko“ programa buvo padalinta į temines valandėles, skirtas vaikams, senjorams ir jaunimui.

Vaikų valandėlėje po šiuolaikiško „Raganiukės teatro“ spektaklio „Katinėlis ir gaidelis“ scenoje dainavo ir porino mažosios dainininkės, konkurso „Tramtatulis“ dalyvės Ugnė ir Ula, bei laureatė Gerda. Besibaigiant vaikų valandėlei ant scenos buvo kviečiami visi vaikai, meistravę lėliukus ir šieniukus kūrybinėse dirbtuvėlėse. Už kūrybines idėjas ir išmonę vaikai buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Po vaikų valandėlės arčiau scenos buvo kviečiami miesto senjorai, nes būtent jiems koncertavo Vilniaus klubo „Bočiai“ šokių kolektyvas „Ainiai“ ir romantines dainas dainavo ansamblis iš Avilių.

Senjorų valandėlę pakeitė jaunimo valandėlė, kurioje pasirodė „Tramtatulio“ dalyvės Asta, Augustė ir Julija, bei laureatės Milda, Teresė ir Greta, bei jaunimo pamėgta post-folk grupė „Mindrauja“.

Na ir kaip gi be paskutinės vasaros gegužinės. Pavakare visus žiūrovus linksmino kapelos iš Smalvų, Antazavės, Suvieko, Samanių, Zarasų „Čir vir vyrai“ ir graži gražių vyrų kapela iš Vilniaus „Sutaras“.

Džiaugėmės geru oru, žiūrovų gausa ir linksmomis nuotaikomis. Šitaip atšokę ir pasilinksminę galime ramiai laukti brandaus, spalvoto ir ramaus rudens.

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro informacija

 

Sėlos įvykiai

Prisijungti