Pagrindinis > Naujienos > “Zalvynė“ Jaunimo folkloro festivalis - stovykla birželio 4-5 d. Zarasuose
“Zalvynė“ Jaunimo folkloro festivalis - stovykla birželio 4-5 d. Zarasuose
Parašė   
Ketvirtadienis, 19 Gegužė 2011 21:47

Birželiui artėjant vėl norisi dažniau pabūti darnoje su gamta, ilgiau pavakaroti prie degančio laužo ir dainuoti, dainuoti… Lūžų miško laumės ima ruoštis svečių sutiktuvėms, o įdėmiai įsiklausius į Zaraso ežero salos pušų ošimą, gali išgirsti jų kartojamą vardą „Zalvynė“!

 

Žalia, žaliuojanti, jauna, kaip vasaros pradžios gamta, kaip jaunas žmogus Zalvynė - tai sėliškos kilmės vardas, reiškiantis žalią spalvą, tokių gausu sėlių krašte - Zalvė, Zalvelė, Zalvytė. „Zalvynė“- tai vaikų ir jaunimo festivalis - stovykla, rengiama jau nuo 2004 metų. Čia susiburia folkloro ansambliai iš Aukštaitijos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių miestų, kasmet dalyvauja nuo 200 iki 400 dalyvių. Tai projektas, skatinantis mokyklinio amžiaus jaunimo tautinę savimonę, kūrybiškumą, gyvųjų tradicijų tęstinumą ir paveldo studijas.

Pirmąjį birželio savaitgalį, 3 – 5 dienomis, „Zalvynė“ ir vėl kvies visus pasigerėti regiono kultūros ir kolektyvų prisistatymais, apsilankyti gardžiomis vaišėmis ir kvapais viliojančioje kulinarinio paveldo ir vaišingumo tradicijų popietėje, smagiuose koncertuose Zarasų krašto bendruomenėms. Ir vėl keliausime Gražutės regioninio parko Šavašos pažintiniu taku, prisiliesime prie senųjų tikėjimų, pagerbsime protėvius, suksim sutartinių ratą prie dubenuotojo akmens, aukosim aukurą ir šoksim aplink laužus. Visų laukiamas festivalio baigiamasis akcentas – improvizacijų tradicinėmis muzikos temomis pristatymas Zaraso ežero saloje.

Festivalis - stovykla – tai proga tautiniam jaunimui pabūti kartu, išsidainuoti, prisišokti, susipažinti ir bendrauti. Kuo daugiau dalyvių, tuo tikriau, kad tautinė kultūra gyva ir tęstina. Prisidėkite prie to ir Jūs!

Renginį finansuoja: Lietuvos – Latvijos bendradarbiavimo per sieną programa, projektas „Vasara kaime“, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Regionų programa, Zarasų rajono savivaldybė.

Renginį remia: Gražutės regioninio parko direkcija. Saugos tarnyba „MOBETA“

 

Renginio organizatorius: Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras.

 

Sėlos įvykiai

Prisijungti