Pagrindinis > Naujienos > „Oželio“ sutartinių grupė- laureatės
„Oželio“ sutartinių grupė- laureatės
Parašė   
Pirmadienis, 27 Balandis 2009 15:10

altBalandžio pradžioje, Kaune, įvyko trečiasis Respublikinis vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos atlikėjų konkursas „Tramtatulis“. Jame dalyvavo per 400 atlikėjų iš 44 Lietuvos savivaldybių. Zarasų rajoną atstovavo „Santarvės“ pagrindinės mokyklos „Vyželės“ folkloro ansamblio muzikantai,  Suvieko pagrindinės mokyklos dainininkė Asta Dainytė,  Salako folkloro ansamblio „Saulala“ pasakotoja Kotryna Brukštaitė,    penkiametė dainininkė Gilmė Dainytė ir Zarasų kultūros centro folkloro ansablio „Oželis“ sutartinių grupė. Visi dalyvavę verti pagirti ir pažymėti, bet laimė šį kartą teko sutartinių grupei- Augustei Gaidytei, Julijai Klimaitei, Kristinai Buivaitei ir Indrei Kvedarauskaitei, tapusioms „Tramtatulio“ laureatėmis, savo – vyresniųjų amžiaus grupėje.

Sėkmė čia niekuo dėta. Sutartinės „Oželio“ jaunimui nuo vaikiško  amžiaus  pažįstamos ir savos. Tai sėlių kultūros palikimas, dabar išnykęs gyvosiose tradicijose. Zarasietės  gieda jas Stelmužėje, Žolinės išvakarėse, „Zalvynėje“ prie Dubenuotojo akmens, ten, kur didžiausias ryšys žmogaus su gamta. Sutartinės- sudėtingas žanras, dainavimo atžvilgiu. Tai ne vien plikų gaidų išdainavimas, bet dermės pajautimas ir sutarimas tarpusavyje, jungtis  su šokiu, darbo judesiais.  Šiam konkursui merginos ruošėsi  stropiai, nepasikliovė vien sukaupta patirtim.

 

 „Tramtatulis“ – konkursas papildantis „Dainų dainelę“, leidžiantis pasireikšti liaudies kūrybą atliekantiems vaikams. Mūsų rajonas dar nepajudėjo masiškai dalyvauti rajoniame ture, ne visose mokyklose dirba  liaudies kūrybą pažįstantys mokytojai. Linkėčiau, kad ketvirtajam „Tramtatuliui“ būtų masiškai  ruošiami moksleiviai ir vaikai, sveikai varžytųsi rajoniniame ture, taip susipažindami su tradicinės kultūros  reliktais ir kas žino, kuriame  mažame žmoguje slypi Povilionienės ar Andrijauskai?


alt altaltaltalt
 

 

 

Sėlos įvykiai

Prisijungti