Pagrindinis > Naujienos > Zarasai sukvietė folkloro mylėtojus į sambūrį „Gieda gaidėliai“
Zarasai sukvietė folkloro mylėtojus į sambūrį „Gieda gaidėliai“
Parašė   
Ketvirtadienis, 19 kovas 2009 18:58
Gieda gaideliai
 „Gieda gaideliai“ - taip vadinasi Zarasų rajono folkloro sambūris. Prieš vienuolika metų pirmą kartą jo dainos, šokiai, muzika nuskambėjo Salake. Šiame krašte, kur žmonės mėgsta tautos folklorą, vyko gražios šventės. Šiemet Zarasų rajono kultūros centras „pasiskolino“ šią šventę iš salakonų ir surengė šią šventę rajono kultūros centro scenoje. Kartu čia vyko ir kandidatų į Respublikinį vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkursą „Tramtatulis“ perklausa. Šis Lietuvos vaikų ir moksleivių - liaudies kūrybos atlikėjų - konkursas skirtas tam, kad tautosakos grožį, įvairovę, išmintį kiek įmanoma geriau pažintų ir pamėgtų vaikai. Šventėje autoritetinga komisija taip pat vertino kandidatų į Lietuvos vardo Tūkstantmečio dainų šventės folkloro dieną apžiūros dalyvių sugebėjimus.

Šventę vedė žinoma Zarasų kultūros centro etnografė Rima Vitaitė. Džiugino žiūrovus „Santarvės“ pagrindinės mokyklos folkloro ansamblis „Vyželė“. Bet skambią muziką, gražias liaudiškas dainas scenoje demonstravo ne tik zarasiškiai. Net trys dainininkės atvažiavo iš Suvieko. Žiūrovai, sambūrio dalyviai šiltai sutiko dainininkės Gilmės Dainytės atliekamą dainą. Sulaukė plojimų seserys zarasiškės Liepa, Ūla ir Marija Dainytės. Nuotaikingai pasakojimus porino salakonė Kotryna Brukštaitė. Visus renginio svečius ir dalyvius Salake pasveikino Salako vaikų folkloro ansamblis „Saulala“, vadovaujamas Danguolės Kisielienės.

Turiningą programą parodė ir kandidatai į Lietuvos tūkstantmečio dainų šventę. Čia irgi dėmesio susilaukė Salako „Saulala“, vaikai ne tik grojo, dainavo, jaunieji salakiečiai grojo skudučiais, Kotryna Brukštaitė skambino kanklėmis. Jaunieji šio krašto folkloro mylėtojai, širdimi prisiglaudę prie dainos, pajutę jos skambesį ir gerumą savo sielose, saugo ir puoselėja šį brangų tautos turtą. „Saulalą“ jau antrą kartą pretenduoja į dainų šventę. Turininga buvo ir Zarasų „Santarvės“ pagrindinės mokyklos ansamblio „Vyželė“, vadovaujamo Janinos Trimonienės, programa. Garsusis Zarasų kultūros centro folklorinis ansamblis „Oželis“, vadovaujamas Rimos Vitaitės, paruošė programą „Zur zur malūnėlis“. Joje dainos, pasakojimai apie ilgą ir sudėtingą duonos kelią – nuo dirvos iki stalo. Šiltai šventės dalyviai sutiko ir kultūros centro sutartinių grupės atliekamas sutartines apie motulės išaugintą mergužėlę ir mėlynąjį linelį.

Scenoje gražiai sugebėjimais stebino ir kiti folklorinio meno mylėtojai. Gražiai grojo Smalvų kaimo kapela, vadovaujama Danutės Stunžienės, šiai kapelai tik treji metai, bet jį džiugina žiūrovus ne tik Zarasų krašte, bet ir įvairiose šalies scenose. Prieš porą metų folklorinio meno puoselėtoja Diana Skvarčinskaitė subūrė Suvieko kultūros namuose folkloro ansamblį. Jis pradžiugino žiūrovus šio krašto dainomis ir linksmais pasakojimais. Šaunius valsus ir polkas grojo Suvieko kaimo kapela, vadovaujama Albino Buroko. Nenusileido scenoje kitiems folkloro puoselėtojams ir antalieptiškai. Visada turininga programa scenoje džiugina ir Zarasų rajono Antazavės jaunimo folkloro ansamblis „Ramtatūris“. Smagiai grojo Antazavės kaimo kapela, vadovaujama Dalios Deinienės. Džiugino žiūrovus skambi Samanių kaimo kapelos, vadovaujamos Valerijaus Bogomolnikovo, muzika. Zarasų kultūros centro folkloro ansamblis „Seluona“ atgaivino scenoje šio krašto vestuvių papročius.

Šią gražią šventę baigė Salako krašto kolektyvai, kaimo kapela „Luodė“, folkloro ansamblis, jis šiame krašte garsėja gražiomis tradicijomis, savo krašto unikalių dainų ir šokių puoselėjimu.

Folkloro kolektyvų sambūris dar sykį pademonstravo, kad žmonės šiame krašte neleidžia į užmarštį nugrimzti liaudies dainai, šokiui, muzikai, tautos papročiams.

Petras IVANOVAS

Nuotraukose:

dainuoja Asta Dainytė;
alt


kanklėmis skambina salakonė Kotryna Brukštaitė;
alt


sambūrio dalyvius pradžiugino zarasiškių seserų Liepos, Ūlos ir Marijos Dainyčių dainos;
alt


Suvieke Diana Skvarčinskaitė subūrė gražų folkloro ansamblį;
alt


šauniai pasirodė Antazavės folkloro ansamblis;
alt


scenoje Zarasų kultūros centro folkloro ansamblis „Seluona“;
alt


groja Salako kaimo kapela „Luodė“.
alt


Autoriaus nuotraukos.

www.zarasai.net
 

Sėlos įvykiai

Prisijungti