Kalėdinis spektaklis aplankė ir Zarasus
Ketvirtadienis, 30 Gruodis 2010 12:31

Snieguolė ir septyni nykštukai“ – spektaklis, pradžiuginęs visas mažųjų ir ne tik mažųjų širdis. Tokie spektakliai yra rengiami nebe pirmą kartą, nes sulaukia didelio pasisekimo. Šiuo Kalėdiniu spektakliu buvo norima suvienyti gyventojus, pradžiuginti juos įkvepiant šventinės nuotaikos. Jis vyko antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26, 17 val. Zarasų kultūros centre.

Šis spektaklis pastatytas pagal visiems gerai žinomą Brolių Grimų pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“, tačiau žiūrėdami šį spektaklį kiekvieną kartą žiūrovai atranda vis ką nors naujo, ką nors neregėto. Spektakliui pasibaigus vaikus aplankė Kalėdų Senelis iš Laplandijos, bei apdovanojo saldumynais.

Zarasų kultūros centras organizuoja daugybę renginių ir švenčių, kurios suburia Zarasų gyventojus į bendrą kultūrinę bendruomenę, skatinančių kultūros industrijų plėtrą regione.

Vytauto Didžiojo universiteto studentė

Urtė Zagurskytė

Urtės Zagurskytės ir Gintaro Sinkevičiaus nuotraukos

 

 
Muzikinė komedija perkeliama vėlesniam laikui
Pirmadienis, 18 Spalis 2010 08:18

Muzikinė komedija „Meilė ir taika“

iš spalio 16 d. 17 val.perkeliama į lapkričio 23 d. 18 val.

Į spektaklį žiūrovai galės ateiti su jau nupirktais bilietais ir papildomai gaus dovanų – spektaklio aktorių kompaktinį diską

 

 

 
Konkurso „Sidabriniai balsai-2010“ laureatai
Penktadienis, 15 Spalis 2010 11:30

Šiais metais balandžio mėnesį  Zarasų kultūros centre įvyko respublikinio solistų ir vokalinių ansamblių  konkurso „Sidabriniai balsai-2010“ II-ojo turo koncertas. Šiame atrankiniame ture varžėsi Ignalinos,Molėtų,Utenos rajono Sudeikių,Visagino miesto ir Zarasų rajonų solistai ir vokaliniai ansambliai.  Zarasų rajoną atstovavo Salako Šv.M.Marijos Sopulingosios bažnyčios moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Galinos Palaginos, Zarasų kultūros centro Suvieko kultūros namų moterų vokalinis duetas- Regina Balčytienė ir Diana Skvarčinskaitė, vadovaujamas Dianos Skvarčinskaitės ir Zarasų kultūros centro solistas Gražvydas Gasparavičius.Mūsų rajono dalyvius lydėjo sėkmė. Pirmo laipsnio diplomą ir kelialapį į baigiamąjį turą   iškovojo kultūros centro solistas Gražvydas Gasparavičius, koncertmeisteris Giedrius Puošlys. O baigiamasis laureatų koncertas ką tik  spalio 9 dieną įvyko Vilniaus Šv.Kotrynos bažnyčioje. Mūsų solistą ir vėl lydėjo sėkmė. Jis,surinkęs 80,2 balo,  laimėjo II laipsnio diplomą, o kultūros centro koncertmeisteris Giedrius Puošlys pripažintas vienu iš geriausių koncertmeisterių ir apdovanotas geriausio koncertmeisterio diplomu. Tai iš ties puikus dalyvių įvertinimas. Džiaugiamės mūsų laureatais ir nuoširdžiai juos sveikiname.Jūra Nastajienė

 
Spalio 16 d. 17 val. gyvo garso muzikinė komedija „Meilė ir taika!“
Ketvirtadienis, 14 Spalis 2010 12:16

Muzikinė komedija „Meilė ir taika“ – tai garsių Lietuvos teatro aktorių, dainininkų atliekama žaisminga muzikinė komedija apie meilę, apsimetimą, apie vyrų ir moterų intrigas, jų paradoksalius santykius, apie pinigus ir meilės deficitą...

 

Skaityti daugiau...
 
„Domino“ kviečia šokti
Pirmadienis, 04 Spalis 2010 20:32

Zarasų rajono savivaldybės kultūros centre pradėjo veikti Lietuvos sportinių šokių federacijos sportinių šokių klubas „Domino“, trenerė Diana Dranseikienė. Sportinių šokių klubas „Domino" gyvuoja jau 12 metų. Šiuo metu, Molėtuose ir Utenoje, klube šoka per 200 vaikų (5-20 metų amžiaus) bei 60 vyresnio amžiaus šokėjų, taipogi aktyviai dalyvaujančių klubo veikloje. Klubas ruošia vaikučius sportinių šokių varžyboms bei dalyvaus Zarasų rajono organizuojamuose renginiuose. „Domino" sportininkai turi aukštų pasiekimų tarptautinėse varžybose, vykusiose Ukrainoje, Bulgarijoje, Slovakijoje ir Lenkijoje. Klubas kiekvienais metais organizuoja respublikines kvalifikacines sportinių šokių varžybas bei aktyviai dalyvauja Lietuvos sportinių šokių federacijos veikloje.

Zarasuose vaikučius moko sportinių šokių klubo „Domino" asistentai „C“ klasės šokėjai Augustė Grinytė ir Vytenis Jackūnas. Tai šokėjų pora, šokanti jau per 12 metų, bei turinti aukštų pasiekimų respublikinėse bei tarptautinėse varžybose (pirmosios vietos Ukrainoje ir Lenkijoje, prizinės vietos Lietuvos varžybose). Šokius lanko įvairių amžiaus grupių vaikai, jaunimas. Gali dalyvauti ir suaugę. Šokių pamokos vyksta pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 18 val. Informacija teikiama tel. 8 601 60141.Zarasų rajono savivaldybės

kultūros centro informacija

 

 
Lietuvių – latvių meninės medžio skulptūros drožybos pleneras Berkenelėje
Pirmadienis, 20 Rugsėjis 2010 02:00

Pleneras Latvijoje 2010 metų rugpjūčio 9 - 14 dienomis Latvijos respublikoje Berkenelėje Janio Rainio memorialiniame muziejuje įvyko latvių – lietuvių meninės medžio skulptūros drožybos pleneras. Plenere dalyvavo10 latvių ir 2 lietuvių skulptoriai. Žilvinas Danys ir Vaidas Ramoška atstovavo Zarasų kraštą

Per penkias darbo dienas menininkai išdrožė po vieną medžio skulptūrą. Tai buvo nelengvas darbas padarytas per labai trumpą laiką. Meninikai labai įtemptai dirbo kad galėtų užbaigti skulptūras. Dabar Janio Rainio muziejuje Stovi 10 latvių ir dvi lietuvių skulptorių išdrožtos skulptūros. Žilvinas Danys Berkenelei padovanojo simbolių skulptūrą „Gyvastis“.

„Dalyvavimas Latvijoje vykusiame plenere Janio Rainio sodyboje man suteikė galimybę susipažinti su kaimyninės šalies menininkų kūryba. Latviai pasirodė labai malonūs, darbštūs ir draugiški žmonės. Pleneras buvo itin produktyvus. Buvo suteiktos sąlygos naudotis traktoriais, benzinininiais pjūklais, įvairių rūšių mediena.

Savo darbu siekiau supažindinti žiūrovus, kaip per lietuvių kalbą atsiskleidžia žmogaus bendruomeniniai santykiai su gamta. Lietuviai gyvybę įžvelgia susisukusioje gyvatėje, ji savo išvaizda priminė nuolatinius visatos kaitos ir judėjimo dėsnius ir tapo spiralės simboliu. Dėl šios priežasties gyvatė ir gyvybė reiškia tą patį – gamtos gyvastį. Savo skulptūrą išeksponavau sodybos papėdėje, nuo kurios atsiveria platus dangaus ir miško horizontas.“ – dalinasi įspūdžiais plenero dalyvis Žilvinas Danys.

Vaidas Ramoška išdrožė „Gyvybės deivė“ skulptūrą moters pavidale. Dabar ji puošia Janio Rainio muziejaus parką kalvos papėdėje, kuri suteikia skulptūrai užbaigtumo.

Rugpjūčio 9 dieną menininkai buvo atvežti į Janio Rainio muziejų.Čia jie susipažino su aplinka, išsirinko tinkamiausią vietą skulptūroms, susipažino su latvių skulptoriais.

Rugpjūčio 11 dieną buvo fiksuojamos darbo akimirkos, bendrauta su menininkais.

Rugpjūčio 14 dieną vyko plenero uždarymas. Visos skulptūros liko Janio Rainio muziejaus teritorijoje. Uždarymo metu buvo suorganizuota ekskursija po teritoriją ir apžiūrėtos skulptūros. Kiekvienas menininkas pristatė savo skulptūras, papasakojo apie jų paskirtį ir mintis, kurias jie sudėjo į skulptūras dirbdami. Štai daugpiliečiai Edgar Vronskis, Oksana Vronska ir Pavel Telickij improvizavo vaikų žaidimų aikštelę, o Daugpilio meno mokyklos mokiniai Arturs Taube ir Raivis Rutgalvis ant kalvos sukonstravo sostą, į kurį įsiropštus galima grožėtis aplinkinėmis apylinkėmis.

 

Birutė Andrijauskienė

Zarasų kultūros centro parodų kuratorė

 
<< Pradžia < Ankstesn 61 62 63 64 65 66 67 Sekantis > ir >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL