Pagrindinis > Naujienos > XIII- Liaudiško muzikavimo festivalis "SĖLOS MUZIKANTAI"
XIII- Liaudiško muzikavimo festivalis "SĖLOS MUZIKANTAI"
Parašė   
Pirmadienis, 12 Rugsėjis 2005 13:09

Sėlos MuzikantaiPrieš trylika metų pirmojo festivalio dalyviai ir netgi rengėjai sunkiai begalėjo įsivaizduoti tai, kas vyko šiemet.
       Gegužės 13 d., penktadienį, 13 val. Utenos kraštotyros muziejuje netradicinių muzikos instrumentų paroda buvo atidarytas XIII- liaudiško muzikavimo festivalis „SĖLOS MUZIKANTAI“ Po parodos atidarymo bei trumpo koncerto visi dalyviai bei žiūrovai buvo pakviesti į Sudeikių (Utenos r.) kultūros namus, kur vyko pirmasis festivalio pasirodymas. Čia grojo grupė iš Latvijos „Dziga „ Muzikontai iš pa Utenas " , Salako kaimo kapela, Andrijauskų  ir Streikų šeimyninės kapelos  bei daug pavienių muzikantų iš Utenos  ir  Zarasų rajonų.

       Gegužės 14d. vyko pagrindinis festivalio koncertas Zarasuose. Patikslinus koncerto programą, koncerto vedantysis Antanas Laurinkevičius pastebėjo dar vieną netikėtumą. Programoje dalyvavo 13- kolektyvų.          Koncerte, kuris truko beveik tris valandas, griežė net keturios grupės iš Latvijos“ : „Dziga“ iš Rezeknes, Vilani kaimo kapela iš Maduonos rajono, Vabuoles kapela iš Daugpilio r. ir paskutinį koncertą prieš išvykdami gastrolių į Jungtines Amerikos valstijas grupė iš Daugpilio „ Laimas muzykanti“. Lietuviai  irgi neatsiliko. Grojo „Sadūnai ", ignaliniškiai, vadovaujami Kazimiero Blaževičiaus , „Muzikontai iš pa Utenas“ , Streikų šeimyninė kapelija bei jų kolega Kęstutis Čiauška. Zarasiškių garbę gynė folkloro ansamblis „Seluona“, Levkejus Ovčinnikovas  bei Gediminas Vitkevičius ir Alfonsas Kiela. Galiausiai savo meistriškumu bei energija visus sužavėjo kapela iš Kauno „Lipk an sienų“ ( visiškai  pateisino savo pavadinimą) ir ypatingi svečiai iš Vilniaus -kapela „Griežikai".
        Baigiantis koncertui visus pasveikino Seimo narys Manfredas Žymantas bei Zarasų rajono savivaldybės  vicemeras Algimantas Dumbrava. Trečioji festivalio diena prasidėjo geru oru bei konferecija. Festivalio svečiai klausė paskaitų bei diskutavo apie Sėlių krašto muzikines tradicijas bei pasidalino naujais planais tarp Lietuvos bei Latvijos muzikantų.  O Dusetose jau virė pasiruošimai baigiamajam koncertui. Čia jau skubėjo muzikantai iš Zarasų bei tie, kurie turėjo  pasirodyti tik baigiamajame koncerte. Tai Samanių , Suvieko kaimo kapelos, Zarasų „Čir vir vyrai" , „Oželis“ bei Vilniuje besimokančio Zarasų jaunimo kapela. Dusetų koncerto pažibos – solistai su peterburskomis armonikomis - A .Vaitonis, S. Žvirblis,  V. Dagys, V.Žalalis , S. Pumputis, V.Vasalauskas,  A. Latvėnas, G. Giriūnas.
Nei muzikantai, nei svečiai tikrai nesigalėjo atvykę ir į baigiamąjį  koncertą. Čia jie galėjo ne tik pasiklausyti muzikos ,įdegti šiltoje saulutėje,bet ir paskanauti šeimininkų Erikos ir Ramūno Čižų
žuvienės bei alaus .
Ir netgi pasibaigus koncertui po baigiamojo Seimo nario Manfredo Žymanto žodžio bei festivalio organizatorių padėkų ilgai visi nesiskirstė .O kur skubėt ,juk Sekminių vakaras.  Organizatoriai jau dabar pradėjo galvoti - koks gi  bus tas XIV-asis „SĖLOS MUZIKANTŲ "festivalis .
Daugiau apie festivalio organizatorius bei rėmėjus http://www.sela.ten.lt/
 Gintaras Andrijauskas
Muzikinio festivalio organizatorius

galia7 IMAG0007  IMAG0032

 

Prisijungti