Pagrindinis > Naujienos > Ką išmoksi...
Ką išmoksi...
Parašė   
Penktadienis, 07 Gruodis 2018 14:15

Kiek apie mokymąsi visokiausių epitetų sukurta, bet sukdamiesi kasdienybėj, sunkiai keičiam įpročius, pavyzdžiui vakarais murksoti prie televizorių ar kartoti vis tiek nesibaigiančius namų darbelius. Šį rudenį mes, Zarasų audėjos, vėl pakvietėme keletą moterų prisijungti prie audėjų ir atrasti save, išbandyti savo gabumus , norėjimus, kantrumus ir kitas savo savybes reikalingas šiam amatui. Neskaičiuosiu kiek moterų mokėme, nes šis audimas turbūt pritiks vėl tik vienetams.

Lietuvos kultūros tarybai finansavus projektą „Kad netylėtų staklės“, atsirado galimybė Zarasų tradicinių kostiumų dirbtuvėms, kurioms prikibęs gražus pavadinimas „artelė“ , vėl papildyti žmogiškuosius išteklius ir materialinę bazę: nusipirkti mokymams siūlų, suremontuoti stakles . Mokymus pradėjome audimo proceso demonstravimu ir mokymu festivalio „Žolynai“ metu rugpjūčio 15 dieną. Prie šio egzotiško amato dar vyko daug užsiėmimų vaikams- šieno figūrėlių rišimų, avinukų rišimo, piešimo ir kt. Ypatingai audimo amatu buvo susidomėję mūsų svečiai iš Armėnijos ir sekančiomis dienomis po festivalio „artelėje“ vyko edukaciniai užsiėmimai mūsų svečiams.


Lapkričio 1 - 9 dienomis vyko audimo seminaras. Jo metu žingsnis po žingsnio ėjome audimo pradžiamokslį nuo audeklo metimo iki audimo. Nagrinėjome audimo technikas, aptarėme turimas knygas ir metodinius leidinius apie audimą, tautinių kostiumų albumus. Visgi salakonės ir dusetiškės nutarė, kad tautinių kostiumų detalės per sudėtinga, nutarė įsisavinti paprastesnę audimo techniką. Pravedėme aštuonis edukacinius užsiėmimus.  Dauguma jų buvo  šeimoms ir du didesnėms grupėms

Nuo  spalio mėnesio iki dabar vyksta tęstiniai audimo mokymai, į kuriuos galima bet kada įsijungti norintiems.  Šis amatas nėra labai paprastas ir  savarankiškai jo išmokti  nepavyktų, todėl  mes,  žinias perėmę iš didžiųjų audėjų- Adelės Tumėnienės, Danutės Stankevičienės ir kitų, pasirengę  padėti.  Amatą išmokti  verta,  kuo aš pati džiaugiuosi, nes  galiu  kurti gražius   ir vis gražesnius tautinius kostiumus, užpildant laiką, kuris  gali pratekėti  ir nepalikęs  žymės.  Taigi ant pečių nenešiosi, bet   juos turėsi ,  ir labai gerai kai turituos mokėjimus.

 

Sėlos įvykiai

Prisijungti