Stot! Humoras eina!
Parašė   
Ketvirtadienis, 02 Liepa 2015 07:40

Teisingumo ministerija, bendradarbiaudama su Nacionaline karikatūristų asociacija „Humor Sapiens“, liepos 3-17 dienomis Zarasų kultūros centre eksponuos karikatūrų parodą teisingumo tema „Stot! Humoras eina!“.

Teismų darbas dar ir šiandien visuomenėje yra apipintas gandais ir nebūtomis istorijomis apie galimybes išsisukti nuo teisingumo ir nupirktais sprendimais. Tokie stereotipai inspiravo karikatūrų parodos „Stot! Humoras eina!“ idėją. Profesionalūs karikatūristai ir laisvės atėmimo įstaigose bausmes atliekantys nuteistieji buvo pakviesti su humoru pažvelgti į teisininkų darbo kasdienybę.

„Atrodytų, humoras ir teisė – dvi viena nuo kitos ganėtinai nutolusios, sąlyčio taškų mažai teturinčios sritys. Tačiau būtent karikatūristai, pasitelkdami įvairialypes raiškos priemones, geba šmaikščiai ir patraukliai atskleisti visuomenėje paplitusius stereotipus, perteikti fobijas, apnuoginti baimes ar nepasiteisinusius lūkesčius“, – parodą apibūdina teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Parodoje eksponuojama 50 profesionalių Lietuvos karikatūristų darbų. Prizinį parodos fondą – 1000 eurų – pasidalijo trys vertinimo komisijos geriausiais pripažinti karikatūrų autoriai: Edmundas Unguraitis, Auritas Sipaitis, Vladimiras Beresniovas. Paskatinamieji prizai įteikti Antanui Bartašiūnui, Juozui Juozapavičiui ir Iljai Bereznickui. Šių autorių darbai taip pat bus eksponuojami Zarasuose.

Liepos 3 d. parodą Zarasų kultūros centre iškilmingai atidarys teisingumo ministras Juozas Bernatonis ir Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.

Renginio vieta: Zarasų kultūros centras (Vytauto g. 1a/2a)

Renginio pradžios laikas: 2015 m. liepos 3 (penktadienis), 16 val.

Orientacinė renginio trukmė: 1 valanda.

Ekspozicijos trukmė: 2015 m. liepos 3-17 d.

Išsamesnė informacija:

Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyrius tel. 8 (5) 2662938, 8 (670) 08331