Tramtatulis
Penktadienis, 03 Balandis 2015 12:56

 

Vaikų liaudies kūrybos atlikėjų konkursas „Tramtatulis“ tapo Respublikiniu 2005 metais. Vyksta nelyginiais metais kad nesusidurtų su prestižiniu, ilgamečiu konkursu „Dainų dainele“ Kam į dešinę, kam į kairę. Kairioji šįkart „Tramtatuliui“ t.y. tautinei kultūrai ir vaikų tautinei savimonei gelbėti, kamšyti švietimo sistemos spragas ir uždengti amžinąjį klausimą- kada bus įvesta tautos kultūros disciplina į mokyklas. Net ir pačiam „Tramtatulyje“ vyksta šaudymai tarp Švietimo ir Kultūros žynibiškumų, mat šį konkursą inicijavo Lietuvos liaudies kultūros centras, priklausantis Kultūros ministerijai. Jeigu gilintis į tai, tai gal ir paskęstum žinybų liūne, ačiū mūsų savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriui, kurie pasirokavę sutiko padėti ir palaikė „Tramtatulio“ konkurso rajoninį ir regioninį ratus. Dėl konkurso masiškumo dar reikia daug padirbėti, nes Zarasų rajone kaip ir visoj šaly vidutiniškai, konkursui rengia folkloro ansambliai ir tik vienas kitas parengiamas darželiuose, tėvelių namuose. Gana aktyviai jungiasi šalies muzikos ir meno mokyklos, bet Zarasų ir Dusetų dar ne. Bet vistiek Zarasų dalyvavimas konkurse kiekviename vis nešė laureatų ir diplomantų vardus.

Šiais metais dalyvių nebuvo labai daug. Visi mokytojai per daug žavisi pasakojimo menu, bet geras pasakorius – retas talentas. Toks dabar Emilis Strunkevičius, šešerių metų vyrukas iš Dulių kaimo, kurį paruošia močiutė Laima Dainienė su mama Vaida Strunkevičiene. Kai toks yra, kiti priblėsta. Emilis atstovaus rajoną Respublikiniame rate balandžio 19d. Labai daug gerų žodžių išgirdome apie Viltės Tumėnaitės ir Gilmės Dainytės duetą, atlikusių labai sudėtingą žanrą – skudučiavimą su dainuojamais intarpais. Jos taip pat keliaus į Respublikinį ratą.

Kas dalyvavo rajono ture- visi verti pagyrimo. Jei kas neišėjo šiais metais, geriau išeis sekančiais. Visi- dalyvavę regiono ture Molėtuose jau labai arti geriausių vardo. Tai Salako folkloro ansamblio dalyviai- skudutininkai, lūpine armonika griežęs Aidas, skaitovai dusetiškiai Aida ir Markas. Ačiū visiems vaikams ir jų vadovėms Vaidai Strunkevičienei, Dianai Skvarčinskaitei, Danguolei Kisielienei, Sigitai Gudonienei. Sekančiame konkurse 2017 metais norėtųsi daugiau matyti dainininkų, instrumentalistų ir daug daug gražių, gražiai pasipuošusių tautiniais kostiumais vaikų.

Rima Vitaitė, ZKC etnografė