Socialinė praktika – kitoks, naujas požiūris
Penktadienis, 06 kovas 2015 11:26

 

 

Vasario 27 d. – kovo 2 d. septyni Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro darbuotojai vyko į Grundtvig mokymosi visą gyvenimą partnerysčių programos projekto „Socialinė praktika – kitoks, naujas požiūris“ seminarą Briuselyje (Belgija). Kartu su Prancūzijos ir Belgijos kultūrinių organizacijų atstovais, mūsų darbuotojai dalyvavo intensyviuose dviejų dienų mokymuose, ugdančiuose kūrybiškumą, tarpusavio bendradarbiavimą ir menines kompetencijas. Dalyviams buvo suteikta galimybė išbandyti keturių skirtingų meno sričių užsiėmimus.


Teatro užsiėmimuose, kuriuos vedė Bertrand Manzano (Prancūzija) buvo mokoma pajausti savo kūną, jo galimybes, judesių pagalba atrasti ryšį su kitais.

Puikų įspūdį dalyviams paliko „orkestras – ne muzikantams“, kurio tikslas buvo parodyti santykio tarp muzikantų svarbą. Dalyvių (tarp kurių buvo ir niekada gyvenime nelaikiusių rankose jokio muzikos instrumento) sudarytas orkestras, pasitelkiant vien akių kontaktą ir klausą, be jokio dirigento ar lyderio pagalbos turėjo groti kartu, keisti tempus, garsumą, ritmiką bei atlikti kitas muzikines kūrybines užduotis.


Savo kūrybinius sugebėjimus dalyviai turėjo galimybę atskleisti ir vaizduojamųjų menų užsiėmimuose. Lektorė Ulla Hase (Belgija) pateikė dvi skirtingas užduotis: pirmoji grupė tapė užmerktomis akimis, pasinaudodami tik savo juslėmis, o antroji – kūrė simetriškus piešinius tapybai naudodami abi rankas vienu metu. Šių mokymų tikslas buvo įtraukti į tapybos procesą vaizduotę, panaudoti neįprastas savo kūno galimybes saviraiškai.

Thierry Madiot (Prancūzija) parodė kokią galią turi garsai ir kaip jie gali atpalaiduoti garsų masažų užsiėmimuose.

Šie, kaip ir kiti projekto mokymai, darbuotojams suteikė galimybę pasisemti naujų žinių bei praktikos, įgyti neįprastos patirties naujų ir įdomių žmonių draugijoje. Sekanti projekto išvyka kultūros centro komandos laukia balandžio mėnesį Bordo mieste (Prancūzijoje).

Daugiau nuotraukų čia

Kultūrinių renginių organizatorė
Augustė Razmė