Pagrindinis > Naujienos > Birželio 8-9 dienomis Zarasų krašte – „Zalvynė“
Birželio 8-9 dienomis Zarasų krašte – „Zalvynė“
Parašė   
Pirmadienis, 03 Birželis 2013 11:46

Į 10-ąjį vaikų ir jaunimo folkloro festivalį- stovyklą Zarasuose, birželio 8- 9 dienomis sulėks mokyklinio amžiaus jaunimas iš Pasvalio, Kupiškio, Utenos, Molėtų rajonų, Visagino miesto. Kaip visada gausiai dalyvaus Zrasų rajono jaunieji paveldo tęsėjai- Salako „Saulala“, Antazavės „Ramtatūris“, Dusetų „Sartukas“, Suvieko „Čičiriukai“ ir Zarasų „Čiūta“, kuriai talkins „Seluona“. Į festivalį atvyksta ir tolimesni svečiai- Sankt Peterburgo Vyborgo rajono vaikų ir jaunimo klubo „Sovremenik“ folkloro ansamblis „Gornica“.

 

Pirmasis renginys skirtas tarmėms ir regioninei tradicinei kultūrai vyks kultūros centro salėje 13 val. Koncertą „Zalvynė“ užbaigsime dainuojamosios poezijos(bardų) ir folk improvizacijų programėle, išryškindami ryšį tarp tradicinės muzikos ir šiandienos jaunimo kūrybos, pažvelgdami dabartinėmis akimis į tradicinės kultūros formąvimąsi ir tęstinumą. Kulinarinio paveldo ir vaišingumo tradicijų renginys vyks Šlyninkos vandens malūno bendruomenėje nuo 17 val. „Ki kic kermošiun“ mums papasakos apie įvairias atlaidų, kermošių ir pakermošių tradicijas Aukštaitijoje ir Rusijoje. Ragausime kermošavus pyragus, kirsime košę ir varžysimės dainomis, muzika, virtinių gražumu ir skanumu.

Į bendruomenes Dainų skryneles nuvešime sekmadienį. Vajasiškyje prie bažnyčios koncertas vyks 11 val, Baltriškėse 12, o Turmanto bendruomenė šiemet turės galimybę pasiklausyti lietuvaičių ir „Gornicos“ dainų, šventoriuje 12 val , gal pirmą kartą turmantiškiams neįprastoje vietoje bus surengtas koncertas.

Į Šavašos pažintinį taką išvyksime tuoj po pietų, 14 val. Zarasiečius, norinčius pabūti senojoje šventvietėje, pereiti pažintiniu taku skudučių ir ragų muzikos palydėtiems, prašome prisijungti prie važiuojančiųjų ar vykti savo transportu.

Šavašoje, laukymėje dainomis ir šokiais atsisveikinsime su šių metų „Zalvynės“ dalyviais.

Zarasiečiams noriu pasakyti, kad „Zalvynės“ renginiai visi atvirini visuomenei ir kad tikrai įdomu ir gera pasiklausyti tarmiškų pasakojimų, dainų, muzikos. Vietos visiems tikrai užteks visuose jaunimo renginiuose.

„Gornica“ iš Sankt Peterburgo svečiuosis rajone nuo birželio 7iki 10 dienos vakaro. Šiam kolektyvui, kurių pusę sudaro suaugę ir pusę vaikai, norime parodyti visą mūsų krašto grožį, užmegzti tvirtus ryšius, kad mūsų pasisvečiavimai Sankt Peterburge ir jų pasisvečiavimas Zarasų krašte nebūtų vienkartiniai, kad išsitiestų tiltas tarp gražiausio miesto ir gražiausio Lietuvos kampelio.

 

 

Sėlos įvykiai

Prisijungti