Logo
Pagrindinis > Projektai > Tarptautinio kultūrinio mobilumo pagreitis įgautas Sartuose!
Tarptautinio kultūrinio mobilumo pagreitis įgautas Sartuose!
Parašė   
Penktadienis, 08 Vasaris 2013 11:22

Visai neseniai kartu su eikliaisiais keturkojais prašuoliavo tradicinės Sartų žirgų lenktynės ir šurmuliavo akimis neaprėpiama amatų mugė, į kurią kasmet įvairių grožybių įsigyti ir šiaip paspoksoti atvyksta tūkstančiai žiūrovų. Šiais metais Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro vykdomo tarptautinio projekto „Mobilumo džiaugsmas“ dėka Sartų scenoje savo pasirodymus žiūrovams galėjo pademonstruoti ir energingosios tradicinių šokių grupės iš Latvijos ir Baltarusijos. Projektas „Mobilumo džiaugsmas“ 2013-ųjų metų renginių tvarkaraštį pradėjo būtent šiuo didžiulio dėmesio visoje Lietuvoje ir net užsienyje sulaukiančiu įvykiu, kurio metu didžiojoje scenoje pasirodė visų trijų projekto šalių kolektyvai – tai Daugpilio krašto kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Liksme“ (Latvija), Braslavo kultūros centro liaudiškų šokių grupė (Baltarusija), Zarasų kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvai ,,Ežerūnas“ ir ,,Ežerėlis“. Meno mėgėjų kolektyvų mobilumas sėkmingai palaikomas ir dar 2012-aisiais metas prasidėjusi graži trijų valstybių draugystė vis stiprėja, o jos kūrybiniai rezultatai darosi vis ryškesni ir daugiau matomi visuomenei.

Šių metų Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos šalių bendradarbiavimo projektas džiugins ir stebins tokiais savo renginiais ir veiklomis:

Gegužės 11 – 12 d. – liaudiško muzikavimo festivalis „Sėlos muzikantai“ Zarasuose;

Gegužės 25 d. – tradicinių šokių koncertas Daugpilyje (Latvija);

Birželio 2 d. – tradicinių šokių koncertas Braslave (Baltarusija);

Birželio 22 d. – grandiozinis projekto uždarymo renginys Zarasuose, Zaraso ežero salos didžiojoje estradoje - magiška, masiška, teatralinė, novatoriška Joninių šventė, apjungianti trijų šalių tradicijas bei visas projekte vystytas veikas: šokį, dainavimą, muzikavimą bei vaidybą.

Šiais metais net dvi kūrybinės stovyklos dar laukia savo įgyvendinimo eilės. Gegužės mėnesį jaunieji Zarasų šokėjai ruošiasi vykti į Daugpilį, kur penkias dienas intensyviai dirbs su tradicinių šokių specialistais ir rengs vaizdingas programas galutiniam projekto renginiui Zarasuose. Prieš pat Jonines savo aktorinius sugebėjimus trijų šalių jaunieji artistai lavins penkias dienas besitęsiančioje teatro stovykloje Zarasuose, na o birželio 22 dieną visų veiklų kūrybiniai produktai bus pristatyti Jums, mieli žiūrovai ir projekto veiklų sekėjai. Projekto vykdytojai, ne paslaptis, verčiasi per galvą tam, kad šiais metais Zarasų kurortas Joninių naktį nuskambėtų visų septynių savo ežerų vilnimis ir nustebintų ne tik vietinį gyventoją, bet ir išrankųjį turistą. Tikrai bus į ką pasižiūrėti, tad kviečiame sekti projekto „Mobilumo džiaugsmas“ naujienas ir džiaugtis galimybe judėti, dalintis patirtimi, semtis idėjų ir įsitraukti į veiklas kartu su Zarasų kultūros centru.

Už pateiktą informaciją yra visiškai atsakingas Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras ir ši informacija jokiu būdu negali būti naudojama Europos Sąjungos nuomonei reikšti.