Laisvė ir internetas! #ZAJC Zarasuose jau greitai! Spausdinti Email
Parašė   
Antradienis, 24 Balandis 2018 11:02

 

Labas. Šiandien ypatinga diena. Balandžio 24-oji. Turėtum įsivesti ją į savo smartphone‘o kalendorių (nors aš vis dar mėgstu užrašų knygeles – popierines!) ir pasižymėti, kad tai viso pasaulio jaunimo solidarumo diena. Solidarumas – toks sudėtingas žodis (aš tokių nemėgstu...), todėl parašysiu paprastai – šiandien pasaulio valstybės, visuomenė ir žiniasklaida staiga ima ir prisimena jauną žmogų, jo problemas ir užimtumo klausimus. O aš (susipažinkime – mano vardas Aleksandra) apie tai galvoju kasdien. Ir dabar galvosiu dar daugiau, nes gavau rimtą užduotį – sukurti atvirą jaunimo centrą Zarasuose. Tas kūrybos procesas užtruks, o gal ir niekada nesustos (tikiuosi...), bet šiandien, šią ypatingą tarptautinę jaunimo solidarumo dieną, noriu tau užsiminti, nuo ko pradėsiu, o po to labai tikiuosi, kad tu ateisi ir mes jau kursime kartu.

 

Taigi, laisvė ir internetas. Naršiau internete, užkliuvau už kelių komentarų, kad Wi-Fi - privalomas atributas jaunimo centre. Jis bus, bet tikiuosi, kad kartais kalbėsimės ir pakėlę galvas nuo telefonų, prie puodelio arbatos. O kartais nesikalbėsime, o ką nors veiksime kartu. O jei nieko nenorėsi veikti – įsivaizduok sau – vis tiek būsi čia laukiamas, nes atviras jaunimo centras atviras visoms tavo nuotaikoms, nusiteikimams, pasaulėžiūrai ir stiliui. Galėsim kartu kalti istorijos ir anglų namų darbus, keverzoti ką nors ant popieriaus, groti, organizuoti, svajoti apie tai, kas būtų jeigu būtų arba tiesiog patylėti. Tavo laisvė čia bus saugi ir aprūpinta bevieliu ryšiu.

Kas ta #maka?

Kadangi Zarasų atviras jaunimo centras glausis po kultūros centro stogu, čia galėsi rasti visokių kultūrinių dalykėlių. Tau nereiks stoti į būrelius, lankyti repeticijų, mokėti už pamokas ar pan. Tiesiog jeigu norėsi artimiau susipažinti su kultūrinės veiklos užkulisiais, tau bus sudarytos tokios sąlygos atėjus į „maką“ – mažąją kultūros akademiją. Jokių pažymių, lankomumų, paskaitų – tiesiog galėsi „pasimatuoti“ kultūrinę profesiją, prisidėti prie renginių organizavimo, inicijuoti renginius, savanoriauti festivaliuose, išmokti fotografuoti, filmuoti, pabūti garso ir šviesos operatoriumi, vesti renginį, eksponuoti parodą ir daug kitų įdomybių. Jei nenorėsi įsitraukti į kultūrines veiklas, galėsi pabūti kultūros kritiku – čia tie žmonės, kurie patys nieko nedaro, bet puikiai moka pasakyti, kas padaryta ne taip.

Tai štai, tiek optimistinių prognozių šiandien. Su tarptautine jaunimo solidarumo diena tave. Greit susitiksime naujame Zarasų atvirame jaunimo centre.

@aleksandra #maka

 

LAST_UPDATED2