Pagrindinis > Naujienos > Zalvynei praejus
Zalvynei praejus
Parašė   
Pirmadienis, 13 Birželis 2011 07:24

ĮVYKO JAUNIMO FOLKLORO SAMBŪRIS- STOVYKLA

„ZALVYNĖ“

Birželio 3-5 dienomis aštuntąjį kartą Zarasuose skambėjo tautinis jaunimas. „Zalvynė“, kaip vienas patraukliausių ir daug dalyvių sutraukiantis sambūris šiais metais buvo finansuotas Lietuvos – Latvijos bendradarbiavimo per sieną programos, projekto „Vasara kaime“ ir įtrauktas tarp nedaugelio Lietuvos renginių į regionų prioritetinių tęstinių renginių sąrašą, dalinę paramą gavęs iš LR Kultūros ministerijos. Pirmąją dieną stovykloje dalyvavo 55 Zarasų rajono ir 18 Daugpilio rajono jaunimo, o antrąją ir trečiąją dienomis į Zarasuose šurmuliavo per 300 dalyvių iš viso 21 folkloro kolektyvų.

Birželio 3 diena- uždara stovykla, kurioje Zarasų ir Daugpilio rajono vaikai ir jaunimas domėjosi tradiciniu audimu, juostų pynimu, vėliau rinko žolynus ir puošė kultūros centro salę, pavakaryje bendravo muzikine kalba mokėsi lietuviškų ir latviškų dainų, šokių.

Antroji ir trečioji dienos- vyko pagal įprastą sambūrio penkių renginių modelį, kuris prasidėjo suvažiavus dar 17 kolektyvų iš Utenos, Visagino, Panevėžio, Molėtų, Pasvalio, Kauno,Vilniaus, Šiaulių ir Zarasų rajono. Vasaros darbų ir švenčių programėlėmis kolektyvai prisistatė kitiems dalyviams, parodydami savo tautinę sampratą, dainavimo ir muzikavimo lygį. Net penkių autobusų kolona važiavo į Šavašos pažintinį taką, kur vyko sutartinių giedojimas prie Dubenuotojo akmens, netilo dainos ir skudučių sutartinės einant pažintinių taku, laukymėje visi kepė kiaušinienę, šoko ir palydėjo saulę dainų sąšaukomis. Nakvojo dalyviai Žemės ūkio mokyklos sporto bazėje.

Paskutinę sambūrio- stovyklos diena taip pat pilna renginių ir įspūdžių. Dalyviai vyko į Baltriškių, Antazavės, Vajasiškio bažnyčių šventorius padainuoti bendruomenių nariams, dalis liko Zarasuose ir kankliavo bei dainavo Zarasų miesto bendruomenės nariams. Po pietų visi rinkosi į Didžiąją salą, pristatinėjo savo krašto vestuvių papročius, su skaniausiais pyragais, su papročiais ir vestuvių dainomis. Paskutinis „Zalvynės‘ koncertas, kuris ir pavadintas „Zalvyne“ - skirtas tradicinės muzikos interpretacijoms- folklorui kitaip. Čia savo išmonę parodė Utenos „Kupolytės“ dainininkės, Šiaulių „Vieversėliai“, Pasvaliečiai, „Ramtatūris iš Antazavės ir jau pažengę tokioje muzikinėjė kūryboje „Kaukoras“ iš Vilniaus ir Zarasų „Mindrauja“. Pabaigoje šiltai ir įdomiai pasirodė „Žalvarinis kitaip“. Kuo zarasiečius dar benustebinsi, nes toje pačioje vietoje rugpjūčio pabaigoje vyks „Mėnuo juodaragis“, todėl žiūrovų, nors ir nemažai, bet pirmajame renginyje saloje, galėtų pasveikinti vasarą ir daugiau jaunimo.

„Zalvynę“ organizuoti – nemažas darbas, todėl ir pagalbininkai visi praverčia. Džiaugiuosi būreliu savanorių, kurie budėjo, vedžiojo, nešiojo. Dėkinga partneriams – „Gražutės“ regioninio parko direkcijai už tai, kad Šavašos pažintiniame take renginiai vyko sklandžiai, paruoštose vietose, Antalieptės bendruomenės narėms už pagalbą prie didžiosios keptuvės, „Ąžuolo“ gimnazijai už skanius valgius, ir visiems, dėl kurių prisidėjimo dalyviai išvažiavo labai patenkinti, pažadėję į Zarasus grįžti.

„Zalvynės“ organizatorė Rima Vitaitė

 

Sėlos įvykiai

Prisijungti