SALAKO FOLKLORO ANSAMBLIS „LUODIS“

Etnografė   Danguolė Kisielienė

Telef:861806369

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Folklorinis ansamblis „Luodis“, įsikūręs 2003 m., šiuo metu vadovaujamas Igno Matušovo, naujai suburtas ilgametis mišrus kolektyvas. Kolektyvą sudaro nariai, kurie yra dalyvavę ankstesniuose folkloriniuose ansambliuose, tačiau bėgant metams ir keičiantis folklorinio ansamblio pavadinimams, išliko ištikimi kolektyvo nariai, ir net būdami solidaus amžiaus sąžiningai dalyvauja folkloro veikloje. Kolektyve yra ir naujų veidų, kas labai džiugina. Taip pat vertėtų paminėti, kad buvę ir esami Salako mokiniai pasižymi drąsumu ir veiklumu, ir pilnavertiškai jaučiasi būdami viename kolektyve su vyresniaisiais. Ankstesni šio kolektyvo dalyvavimai ir išvykos: 2014 m. dainų šventė „Čia – mano namai“, 2015 m. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė Daugailiuose, 2018 m. dainų šventė „Vardan tos...“, kasmetinis folkloro sambūris „Gieda gaideliai“, folkloro festivalis „Žolinė“ Zarasuose, Salako miestelio šventės.

 

KERAMIKOS STUDIJA

Vadovė Rita Pumputė
Tel. +370 69 56 5005
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Studija gyvuoja jau trejetą metų. Ją lanko ir maži, ir dideli. Tai puiki galimybė ištrūkti iš kasdienių rūpesčių, nuraminti kūną ir sielą. Keramikos studijos lankytojų darbai puikuojasi didžiausiose Salako miestelio šventėse. 2018 metų Salako teritorinio padalinio kalėdinė eglutė buvo papuošta vien iš molio pagamintais žaisliukais. Studijoje gaminami medaliai bei suvenyrai, dovanojami padalinio svečiams.


SALAKO MODERNAUS ŠOKIO GRUPĖ ,,RETRO
Vadovė Danguolė Kisielienė
Tel. +370 61806369,
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Merginų modernaus šokio grupė ,,Retro“ susikūrė 1998 m. Šoka modernius ir šiuolaikinius šokius. Dalyvavo respublikinėse bei moksleivių dainų ir šokių šventėse (kaip šokėjos prie dūdų orkestro), Salako teritoriniame padalinyje organizuoja modernaus ir šiuolaikinio šokio festivalius „Vasaros ritmu“. Koncertuoja Salako padalinio bei pagrindinės mokyklos rengiamose šventėse.  


SALAKO VAIKŲ FOLKLORO ANSAMBLIS ,,SAULALA“
Vadovė Danguolė Kisielienė
Tel. 816806369;
el. paštas This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Salako vaikų folklorinis ansamblis,,Saulala“ susikūrė 1995 m. Nuo susikūrimo pirmųjų metų dalyvauja Zarasuose rengiamuose renginiuose - vaikų ir jaunimo sambūryje ,,Oželio pastogė“, vaikų ir jaunimo folkloro festivalyje ,,Zalvynė“, respublikinėse dainų šventėse, Lietuvos vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkurse ,,Tramtatulis“, Visagino vaikų tautinių šokių festivalyje ,,Suk suk ratelį“, su mokyklos bendruomene dalyvauta Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamame konkurse „Visa mokykla šoka“. Kiekvienais metais ansamblis dalyvauja respublikiniame Lietuvos moksleivių etnokultūros projekte ,,Atverk tautos lobynų gelmes“ bei konkurse ,,Tarmių lobynai“ (užimtos 1 - 3 vietos). Dalyvauta respublikinėse varžytuvėse ,,Tautosakos malūnas“ Kauno kultūros centre (užimta 3 vieta).SALAKO TRADICINĖ KAIMO KAPELA
Vadovė Danguolė Kisieliene
Tel. +37061806369,
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Salako kultūros namų tradicinė k aimo kapela susikūrė 2019 m. spalio mėn. Repertuaras įvairus. Kapela koncertavo rajoniniame folkloro ansamblių sambūryje ,,Gieda gaideliai“ Zarasų kultūros centro Salako teritoriniame padalinyje ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime.