Edipas pusryčiauja Spausdinti Email
Parašė   
Ketvirtadienis, 08 kovas 2018 16:55

Kovo 30 d. 17 val. Zarasų kultūros centre

Spektaklis „Edipas pusryčiauja“

 

„Manau, per šeimą galime nagrinėti ir visą visuomenę, o taip pat ir diagnozuoti jos esamą būklę.“ – sako spektaklio režisierius. Sofoklio tragedijos iš antikinio Tėbų miesto čia perkeliamos prie šiuolaikiško Edipo šeimos pusryčių stalo, ir visa, regis, įvyksta tik šioje uždaroje erdvėje. Vis dėlto, turime paklausti, ar tikrai galime tai laikyti tik vienos šeimos viena tragedija?

Šiame spektaklyje nelieka „detektyvinės“ „Edipo karaliaus“ siužeto linijos. Viskas jau paaiškėjo – Edipas yra savo paties motinos, Jokastės, vyras ir savo tikrojo tėvo, Lajo, žudikas, o tolesnis veiksmas tėra pasekmės tragedijos, įvykusios dar prieš prasidedant spektaklio istorijai.

„Tikslingai atsisakome to antikinei tragedijai įprasto tragiškumo, dažnų didelių emocinių pliūpsnių, todėl kartais reakcija į ją gali pasirodyti net apatiška ar absurdiškai juokinga... tačiau tai ir demaskuoja tikrąją Edipo šeimos problemą. Ji neslypi pasekmėse, kurias stebime atsiskleidžiant scenoje. Ji ir yra būtent ši apatija, tas metaforiškas Edipo aklumas (o gal ir nenoras matyti) artėjančios tragedijos, pavojaus ženklų akivaizdoje, kuris nuveda visą šeimą prie to, kas tuomet tampa skaudžia neišvengiamybe. Esmė čia tame, ko nėra.“

Spektaklis klausia, ar įmanomas tolimesnis pilnavertiškas žmogaus ir visos šeimos funkcionalumas po tragedijos? O gal dėl savo aklumo ši šeima yra pasmerkta žlugti?

 

Pagal Sofoklio tragedijas: „Edipas karalius“ ir „Antigonė“

Spektaklio kūrybinę komandą sudaro LMTA vaidybos ir režisūros kurso (vadovas Oskaras Koršunovas) studentai:

Režisierius: Augtumas Danielius Harner

Vaidina: Saulius Ambrozaitis, Deividas Batavičius, Džiugas Grinys, Kristina Paškevičiūtė, Augustė Šimulynaitė

 

 

Trukmė: 1 val. 20 min.
Bilieto kaina: 1 Eur.

 

LAST_UPDATED2